Қазақстан тарихы 5 б сыныбы. І. Ұйымдастыру кезеңі: Сергіту сәті: Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларды топқа бөлу : 1. Қазақ халқының баспанасы 2. Қазақ.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Наурыздың екісі Біржан сал Қожағұлұлы әлеуметтік өмір жыршысы «Біржан – бұрын –соңғы қазақтың сал-сері ақындарының ағасы, ұстазы, жанашыр өнерпазы. Өнер.
Advertisements

«Біржан – бұрын –соңғы қазақтың сал-сері ақындарының ағасы, ұстазы, жанашыр өнерпазы. Өнер дамыған сайын Біржан мұрасы мәңгі бірге жасамақ» Есмағамбет.
Қаңтардың он үші М.Әуезов. «Көксерек» әңгімесі Топтық жұмыс «Адам», «Қасқыр» «Табиғат»
Сабақ тақырыбы: Көксерек-дала тағысының перзенті Сыныбы: 6 А Пәні: Әдебиет Пән мұғалімі: Ж.Кетепова.
Сабақтың тақырыбы: Өнерлі бала сүйкімді Тұран мектеп-гимназия коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Үй тапсырмасы І топ: Қадыр Мырзалиевтің « Ана» өлеңін жатқа айту ІІ топ: Өлеңнің негізгі мазмұнын қара сөзбен жеткізу ІІІ топ: Тақырыпты ашуда ойтолғау.
Менің көңіл-күйім жақсы. Мен сабақты жылдам орындаймын. Мен сабақты жақсы оқимын. Менің тәртібім жақсы.
Сабақтың тақырыбы: Ыбырай – шағын әңгіме шебері (Қ.Бітібаеваның технологиясы негізінде)
Оқу мақсаты: XIII-XV ғғ. Қазақстан аумағында құрылған мемлекеттерді білу және картаны қолдану арқылы саяси үдерістерді түсіндіру. Қазақстан аумағындағы.
Ұйымдастыру кезеңі Ширату «Менің көңіл-күйім» Армысың жарық күнім Көңіл-күйім ашылады, Шуағымен берген білім, Өзіңдей боп жарқырайды. Ертегі,өлең үйрететін.
Сабақтың тақырыбы Х-ХІІІ ғасырлардағы мәдениет. Материалдық мәдениет. Рухани мәдениет.
9 жалпы орта білім беретін мектеп. Дүниетану. Өсімдіктер адам өмірі үшін маңызды. Өткізген: Есенова Ляиля Байтоллақызы.
Сабақтың тақырыбы: Нарықтық қатынастар және ақша Мақсаты: Нарық заңы және тауар ақша қатынастары туралы түсінік қалыптастыру Күтілетін нәтиже: Нарық тауарды.
Пән:Қазақстан тарихы Сынып:7 - сынып Тақырып: Түріктер туралы тарихи деректер (1-сабақ)
Пәні:Жаратылыстану Сыныбы 5 ә ОқулықАлматы Атамұра баспасы 2010 ж беттер АвторыБ.Ш.Әбдіманапов, А.В.Прищепина, Л.М.Фокина, А.У. Әбілғазиев ТақырыбыГидросфера.
1) « Кітап » сөзі қайдан шықты, не мағынаны білдіреді, кітаппарағы алғаш неден жасады ? 2) Кітап қай ғасырдан бастап шығарылды ? 3) Кітап басып шығаратын.
ж. Ғұндар тарихы. Ғұн мемлекетінің қалыптасуы. Сабақтың мақсаттары: Білімділік: Оқушыларға ғұндардың ерте тарихы, мемлекеттік құрылысы, ғұн.
ҒАРЫШ ӘЛЕМІНЕ САЯХАТ. Қазақтың қаһарман ұлдары.
Мазмұны 1. Кіріспе. Киіз үй – қара шаңырақ. 2. Негізгі бөлім. Киіз үйдің ерекшелігі. 2.1 Оның ыңғайлылығы Киіз үй сүйегі Киіз үй түрлері,
Үшбұрышауданына есептер шығару. Теорияны практикамен ұштастыру, яғни күнделікті тұрмыста, еңбекте және басқа пәндерге пайдалана білу,шығармашылық қабілетін.
Транксрипт:

Қазақстан тарихы 5 б сыныбы

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сергіту сәті: Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларды топқа бөлу : 1. Қазақ халқының баспанасы 2. Қазақ халқының ұлттық киімдері 3. Қазақ халқының қолөнер бұйымдары І. Ұйымдастыру кезеңі: Сергіту сәті: Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыларды топқа бөлу : 1. Қазақ халқының баспанасы 2. Қазақ халқының ұлттық киімдері 3. Қазақ халқының қолөнер бұйымдары

Үй тапсырмасы. Ұжымдық жұмыс: « Ғалымдар мен ағартушылардың өмірбаянымен танысу» кисте толтыру Шохан Уәлиханов I- топ Қай жылы,қайда дүниеге келген Қандай оқуды бітірген Қайда саяхат фасады Қандай құнды ғылыми мұралар қалдырды Ыбырай Алтынсарин II-топ Қай жылы,қайда дүниеге келген Қандай оқуды бітірген Қандай еңбектер жазған Өз еңбектерінде жастарды неге үндейді Абай Құнанбаев III-топ Қай жылы,қайда дүниеге келген Қандай өлендерін білесіңдер Қанша қара сөзі бар Шығармаларында жастарды неге шақырады

Он тоғызыншы қаңтар Жаңа сабақ Қазақ халқының материалдық мәдениеті

Мағынаны тану Мәдениет денегіміз не? Қазақ тіліне бұл термин арабтың «маданият» «қала, қалалық»денег сөзінен шенген. Мәдениет - белгілі бір халықтың қол жеткен табыстары мен шығармашылығының жиынтығы. Адам әрекетінің, каналы қызметінің көрінісі. Мәдениет Материалдық Рухани Адам баласының шаруашылыққа Атадан балаға таралған байланысты күнкөрісінен туған шығармалар(аңыз әңгімелер, жир, дүниелері (баспанасы, киім - кешегі, дастан, салт - дәстүр, мақал - мәтелдер, жиһаздары, қолөнер бұйымдары) даналық сөздер)

Топтық жұмыс: «Ойлан-топтас-бөліс» І топ 1. Қазақ халқының баспанасы ІІ топ 2. Қазақ халқының ұлттық киімдері ІІІ топ 3. Қазақ халқының қолөнер бұйымдары

Кестемен жұмыс Семантикалық картамин жұмыс АтауыҚазақ халқының баспанасы Ұлттық киімдер Қолөнер бұйымдары Үй жиһаздары Ақ орда Шекпен Кебеже Шолпы Қараша үй Сәукеле Абдыра Білезік Шапан Ұранқай Қару жарақ Тон Лашық Сырға Жолым үй

Сабақты бекіту: «Ыстық орындық» әдісі

Бағалау Критерий арқылы бағалау

Рефлексия Сабақтан қандай әсер алдыңыз: -Мен тақырыпты түсіндім: -Мен тақырыпты түсінбедім? -Мен білгім келеді?

Үйге тапсырма «Мәдениетім мақтанышым» тақырыбында эссе жазу

Сау болыңыздар!