Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Advertisements

ШҚО, Семей қаласы, « 17 жалпы орта білім беретін мектептің » математика пәні мұғалімі Оразбаева Гульнар Текбаевна Еңбек өтілімі : 20 жыл.
Қыркүйектің жиырма сегізі Тіл таба білу өнері Тіл табысуға қажетті коммуникативтік дағдылар.
Ашық сабақтар Тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешудің әр түрлі тәсілдері Математика пәнінің мұғалімі Смагулова Мейрамгуль Серикказиновна.
Аты – жөні: Тоғызбаева Айзада Әлмағанбетқызы Туған күні, айы, жылы: жыл Ұлты: Қазақ Білімі: Жоғары Мамандығы Химия-Биология пәні мұғалімі Бітірген.
101 орта мектеп Квадрат теңдеулер Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер арқылы шығарылатын есептер арқылы шығарылатын есептер 8 А Сыныбы: 8 А Құлжанова.
Бітік орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы Дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі.
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы 101 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Айшаубекова Ақерке Нұртайқызы.
Баймухамбетова Риза Камешовнаның ПОРТФОЛИОСЫ «Үшарал қазақ гимназиясы мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш.
Ашық сабақтар Қолданбалы курсы Ашық сабақтар Модуль туралы түсінік арифметикалық түбірі бар өрнектерді түрлендіргенде де қолданылады. Арифметикалық түбірден.
Сабақтың тақырыбы: Сан есім. Уақыт. 5-ші сынып үшін қазақ тілінен сабақ жоспары Дайындаған: 4 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиетім.
Бір белгісізді сызықты теңсіздіктерді шешуге есептер шығару а) білімділігі: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздіктерді шешу алгоритмін сақтау, оның шешімдерінің
Дарынды балалармен жұмыс жүргізу жүйесі 2011 – 2012 оқу жылы Ақсуат жалпы орта білім беретін мектебі
Тақырып: Жылу құбылыстары. 1-тарау 9-сағат. Панорамалық сабақ Қалекеева Ұлман Физика пәні мұғалімі.
А.С.Пушкин атында ғ ы 46 қ аза қ орта мектебі Аты-жөні: Мадиева Құттықыз Пернебекқызы Пед. өтілі: 18 жыл Санаты: І Пәні: математика.
Сабақ тақырыбы: Квадраттық теңдеулерді формула бойынша шешу. Алгебра. 8 сынып.
Бір белгісізді сызықты теңсіздіктерді шешуге есептер шығару а) білімділігі: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздіктерді шешу алгоритмін сақтау, оның шешімдерінің.
Виет теоремасы Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Өткен материалдан алған білімдерін оқушы санасына бекіту. Өткен тақырыптар бойынша әртүрлі есептерді шығара.
Дарынды балалармен жұмыс жүргізу жүйесі 2011 – 2012 оқу жылы Ақсуат жалпы орта білім беретін мектебі.
«Критeриaлды бaғaлaу» Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау.
Транксрипт:

Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану

Қызылорда облысы.Қызылорда қаласы.101 орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі Амандықова Жанар Сұлтанқызы

Дәстүрлі оқыту технологиясының негізгі кемшіліктері мынадай болады: Бала басқаруға қатыспайды, мұғалімге тәуелді Бала өзіне білімнің қажеттілігін толық сезінбейді, амалсыз жұмыс істейді Даму жан жақты емес, сыңар жақты Тапсырма жалпы беріліп, жеке ерекшеліктері ескерілмейді. Іс әрекеттер ұжымдасып атқарылмайды. Тек біріккен әрекет қана түрінде болады Өзара шынайы сұқбат жоқ, тек мәлімет алмасу ғана болады Басты мақсат адамды тәрбиелеу емес, жоспар орындау ғана болып саналады.

Жаңаша оқыту технологиясың негізгі міндеттерінің мақсаты Оқушыларды оқу процесінің басқаруға қамтып қалыптастыру Ұжымдық әрекетті ортақ қарым – қатынас құралы ету Деңгейіне қарап, саралап ерекшелігіне қарай, даралап оқыту

Модульдік оқыту технологиясының құрылымы Кіріспе бөлімі (модульге,тақырыпқа енгізу) Сөйлесу бөлімі (оқушылардың танымдық қызметін өзара сөйлесу негізінде ұйымдастыру Қорытынды бөлім (бақылау)

Кіріспе бөлімі Оқушыларды оқу модулінің жалпы құрлымымен және мазмұнымен таныстыру; Оқушылардың осы оқу модуліндегі танымдық қызметінің мақсаттары мен міндеттерін анықтайды,әсіресе бұл мақсаттар мен міндеттерді әрбір оқушының қабылдауына,түсінуіне ерекше көңіл бөледі; Тірек сызбаларға(орамаларға,белгілік үлгілерге) сүйене отырып,модульдің тұтас тақырыбы бойынша оқу материалын қысқаша (15-20 минут ішінде) түсіндіреді

Сөйлеу бөлімі Модульдің сөйлесу бөліміндегі материалдың негізгі мазмұнын белгілеу Оқу материалын біртұтас, жинақы,өсу бағытымен беру Тақырып бойынша жеңілдетілген деңгейдегі және білім стандартының талаптарын қамтамысыз ететін деңгейдегі тапсырмаларды дайындау Оқушылардың пәнге қызығушылығын және креативтілігін, шығармашылық қабілетін дамытуға арналған шығармашылық сипаттағы материал дайындау Осы бөліктің барлық сабақтарында өзара сөйлесуді қамтамасыз ету

Қортынды бақылау бөлім Бірінші : міндетті тестілеу. Екінші : мұғалімнің өз таңдауы бойынша (пәннің,тақырыптың, тараудың өзіндік ерекшелігіне орай ) – сынақ, бақылау жұмысы,диктант алу.

Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласы тақырыбына модульдік құрлымы Модульдің құрылымы Сабақ реті Модулдің мазмұныуақыты Кіріспе бөлім1 сабақ1) модульмен таныстыру 2) Лекция 3) Тірек сызбаны, анықтама кестені түсіндіру 4) Дәптермен жұмыс 5мин 15мин 15мин 10мин Сөйлеу (сұхбат) бөлімі 2 сабақ1) Тақырыпты меңгерту 2) Есептер шыңару 3) Қорытындылау бағалау 20мин 5мин 3 сабақТақырыпты пысықтау 1) Бақытты сәт ойыны 2) Бағалау, қпрытындылау 40мин 10мин 4сабақ Тақырыпты бекіту 1)Шығармашылық жұмыстарды қорғау 2) Бағалау, пікір айту 30 мин 15мин Қорытынды бөлім 5 сабақБақылау жұмысы45мин

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларына есептер шығару

І-бөлім. «Ой қозғау» ІІ-бөлім. «Кім алғыр?» оқулықпен жұмыс ІІІ-бөлім. «Сен - маған, мен-саған» IV-бөлім. «Топ басшылар сайысы» V – бөлім. «Бой сергіту» сөзжұмбақ VІ-бөлім. «Ассосация әдісі»

І бөлім. « Ой қозғау» 1)Квадрат теңдеулердің анықтамасын беріңіз. 2)Келтірілген квадрат теңдеуінің анықтамасы қалай айтылады ? 3)Толымсыз квадрат теңдеулер деген не? 4) Дискриминантты қай формуламен табу керек? 5) Дискриминанттың үш жағдайын айтып беріңіз. 6) Квадрат теңдеудің коэффиценттерін ата.

Сәйкесін тап Теңдеудің түрін және коэффициентерін ата 2а 2+ 6х=0 Келтірілген квадрат теңдеу х 2 +2х-9=0 Толымсыз квадрат теңдеу с=0 3х 2 -8х-3=0 Толымсыз в=0 7х 2= 0 Толық квадрат теңдеу а=3 в=8 с=-3 х 2 -16=0 Толымсыз в=0 с=0

I I бөлім. Кім алғыр? Оқулық бойынша толық квадрат теңдеуге есептер шығару; 272, 276

Сен- маған, мен- саған Суретші бөлмелерін нөмірлеуге тиісті еді,бөлме саны 100 болса,қанша рет 9 цифрын жазу керек. Жауабы:(11) 3 цифрын 3 рет пайдаланып ең үлкен сан жаз. Жауабы: (3 ^33) 2 цифрын 3 рет қолданып 1-ді шығару керек. Жауабы: (2-2/2)=1

Топ басшылар сайысы

Сандық мақал-мәтелдер 1.Алтау ала болса, ауыздағы кетеді,... х² -10х+24=0 х² -10х+24=0 2. Ұлға отыз үйден,.... х² -70х+1200=0 3.Білекті бірді жығады,.... х² -1001х+1000=0

Жауабы: х 1 =6 х 2 =4 …төртеу түгел болса төбедегі жетеді. х 1 =40 х 2 =30...қызға қырық үйден тию. х 1 = 1000 х 2 = 1 …білімді мыңды жығады

н д и с к р м и и н а т V – бөлім. Сөзжұмбақ «Дискриминант»

Ассоциация

VІII. Үй тапсырмасы: , 289