Скачать презентацию
Идет загрузка презентации. Пожалуйста, подождите
Презентация была опубликована 5 лет назад пользователемМақсат Әлжанов
1 Мұғалім: Әлжанов Мақсат Амангелдіұлы Пәні: Көркем еңбек Сынып: 5 Сабақтың тақырыбы Электр энергиясы көздері туралы жалпы мәліметтер І.Кеңесбаев атындағы жалпы орта мектеп
2 Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары: Барлық оқушылар: Электр энергиясы көздері туралы біледі Оқушылардың босым бөлігі: Электр готының көздері қай жерде қолданылатынын біледі Кейбір оқушылар: Электр готының шартты белгілерін және электромонтаж доу жұмыстарына арналған құрал-жабдықтарды біледі Электр энергиясының көздері туралы айтып беру Шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданып) Сабақтың мақсаттары:
3 Бағалау критерийлері: Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай аллоды Өзін-өзі бағалау Тілдік мақсат Негізгі сөздер мен тіркестер: Механикалық ток көзі Жарықтық ток көзі Химиялық ток көзі Талқылауға арналған сұрақтар: Электр құралдарымен жұмыс істеген кезінде қандай құралдар қолданылады? Токты қандай құралдармен тексереміз? Құндылықтарға баулу Жалпыға бірдей еңбекті қорғау Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім Пәнаралық байланыс: Сурет пәні Алдыңғы білім Дұрыс тамақтану негіздерін біледі.
4 Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу; « Шаттық шеңбері » оқушылар шеңбер болып тұрады және бір-біріне сабаққа сәттілік тілейді Мақсаты: жағымды психологиялық ахуал орнату. Топқа бөлу: Оқушыларға электір жабдықтарының сызбаларының суреттері таратылып беріліп, ұқсас суреттерді жинақтау арқылы топқа біріктіреді 1 топ Ажыратқыш 2 топ Разетка Үй тапсырмасын сұрау: « Таза тақта » әдісі Мақсаты: Өткенді қайталау Смайликтерге өткен сабақтардан сұрақтар жазылып тақтаға жабыстырылады. Сұрақтарға жауап бере отырып смайликтерді тақтадан алып тастайды. Соңында тақтамыз таза болады.
5 Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Қазіргі замандағы адамның өмірін электр энергиясыз елестету мүмкін емс.Электр энергиясы тұрғын үйді жарықтандырады,оның көмегімен тоңазытқыштар,теледидар,радиоқабылдағыштар және басқа да техникалар істейді. Жаңа тақырып ашу мақсатында «1 минуттағы ой» әдісі Сабақтың тақырыбы немсе бір сөз айтылады. Оқушылар осы сөзді естігенде ойларына не түсті, соны 1 минут ішінде жазады. Сосын сол сөзді не үшін жажды түсіндіреді. Егер оқушылар сөздерінің ішінде ерекше сөздер бокса, сол сөзді не үшін жажды, бұл тақырыпқа сөзге қандай қатысы бар соны айтып беруі керек Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызшалар арқылы» бақылау «Интервью» әдісі Жалпыға топқа арналған тапсырма: Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. 1. Электр готының қандай көздерін білесіңдер? 2.Электір готы үйге қалай жеткізіледі? 3. Электр аспаптарын іске қосатын құралдар қалай аталлоды? Оларды атаңдар? 4.Энергияның басқа түрін электр эергиясына айналдыратын құрылғы қалай аталлоды ?
6 Дескриптор Электр готының көздерін анықтайды. Электормонтаждау жұмыстарына арналған құралдар жинағын біледі «Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді. Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай балды? Неліктен? Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық балды? Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз? Сабақта қандай қиындықтар туындады? Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен Саралау Топтық жұмыс қарастырылған. Топта ролдердің бөлінуі әрбір оқушының жұмысқа белсенді араласуын және өзара қолдау мен көмекті көздейді.
Еще похожие презентации в нашем архиве:
© 2024 MyShared Inc.
All rights reserved.