Скачать презентацию
Идет загрузка презентации. Пожалуйста, подождите
Презентация была опубликована 6 лет назад пользователемРайхан Кожахова
1 Барлық оқушылар: Оқушылардың көпшілігі: Сызықтық функцияның анықтамасын біледі. Кесте толдырып сызықтық функция графигін сала аллоды, графигі бойынша функцияны формула мен жазуды біледі Кейбір оқушылар: Функцияның мәндерінің аймағын база аллоды Функция графигінің координаталар осьтерімен қиылысу нүқтелерін табуып графигін сала аллоды. Оқу мақсаттары у=кх+b түріндегі сызықтық функцияның анықтамасын білу, оның графигін салу және графиктің k және b коэффициенттеріне қатысты орналасуын анықтау Сабақтың мақсаттары Сабақ тақырыбы: Сызықтық функция және оның графигі
2 Бағалау критерийлері Дағдылар Сызықтық функция анықтамасын біледі. График бойынша функцияны формула мен жазуды түсінеді Сызықтық функция графигін сала аллоды,мәндер аймағын таба аллоды Білу Түсіну Қолдану
3 Құндылықтарға баулу Құрмет Ынтымақтастық Ашықтық Еңбек және шығармашылық өз пікірін,өз ойын ашық айту, өзіне денег сенімділік Text in here топтық жұмыста өзара ынтымақтастық қарым- қатынаста жұмыс жасау берілген тапсырмаларды орындауда еңбек етудің маңыздылығын ұғынып,өзіне денег жауапкершілікті сезіне білу, шығармашылық қабілетін шыңдай білу оқушы мен мұғалім арасындағы сыйластық, Өмір бойы білім алу сызықтық функция графигіні қолдану арқылы білімінің өмірлік қажеттілігін түсіне білу Тілдік мақсаттар Лексика және терминология : Пайдалы сөз тіркестері: Сызықтық функция,коэффициент, координата, график, Сызықтық функция анықтамасын ссайта аллоды. Сызықтық функция графигі түра сызық екендігін біледі. Координаталары берілген нүктенің түзуге тиісті немсе тиісті емс екендігін ссайта аллоды.
4 y= kx функциясының анықтамасын біледі Графигін сала аллоды Графикті коэффициентіне қатысты орналасуын біледі Бастапқы білім Пәнаралық байланыстар АКТ қолдану дағдылары Интерактив тақта, Интернет ресурстар, презентация Информатика, Геометрия (координата жазықтық), Сызу (графиктер)
5 Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер. Сабақтың басы (5 мин) Гүл сыйлау Бір-бірімізге сенеміз Сабақ соңында оқушылар «Мен сізге гүлді сыйлаймын» себебі сіз.... өте мейрімдісіз.Оқушылар гүлді алып жалғастыра бір- біріне жақсы қасиеттерін айтып шығады. Сызықтық функция графигін сала аллоды График бойынша функция формула сын база аллоды y = kx + b фукциясының графигі к>0 бокса сүйір бұрыш, к<0 бокса доғал бұрыш және к – түзудың бұрыштық коэффициенті екеніні біледі. Функцияның мәндер аймағын таба аллоды Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру Үй тапсырмасы Ұйымдастыру сәті Оқушылар дәптерлерін ауыстырып тексереді.
6 «Білім шыңына шығу» әдісі деңгейлік тапсырма. Жеке жүмыс (10 мин) І деңгейлік тапсырма: у=3 х+1 сызықты функция графигін салып х-тің -1; 2; 0-гн тең мәніне сәйкес у-тің мәнін табу. ІІ деңгейлік тапсырма: f(х) = -0,6 х+3,5 функцияның графигінің координаталар осьтерімен қиылысу нүктелерін тауып,графигін салыңдар. ІІІ деңгейлік тапсырма: у=-4,5 х+2 функция графигі салып, D(у)=[-4;4] мәндер аймағын жазыңдар. 1. «Доп лақтыр» әдісі алдынғы тақырыпты сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру (5 мин) 1. y = kx функциясының анықтамасы қандай? 2. Функция сөзі қандай мағынаны білдіреді? 3. y = kx функциясының графики к>0, к<0 бокса, координат ада қай ширектерде орналасады. 4. Функция туралы сен не ойлайсың? 5.Функцияның анықталу аймағы не? 6.Функцияның мәндер аймағы не? «Сиқырлы графиктер» (3 мин) 2. Жаңа материалды игеру. Топтық жұмыс Оқушыларды білім деңгейіне қарап, саралау арқылы үш топқа түрлі –түсті стикерлерден пайдаланып болу. (10 мин) І топ y = 1,5x - 2 сызықтық функция графигін салу ІІ топ Графигі бойынша функцияны формула мен жазу Сабақтың ортасы ІІІ топ Берілген нүктенің түзуге тиісті немсе тиісті болмауын қарастыру функциясының графигі А(2;5) тиістімі
7 Жаңа материалды бекіту (5 мин) Топтық жұмыс. Бүл әдіс арқылы оқушылар бүгінгі откен тақырып бойынша түсінмеген сұрақтарын жазып бір топ екінші топқа лақтырады және жауаптарын аллоды. 1335, 1343 Оқушылар мұғалімнің берген жауаптары арқылы өздерін тексеріп қойылған критерий және дескриптор арқылы өзін-өзі бағалап оқу мақсатына жеткен жетпегендерін анықтайды. «Орамал тастамақ» әдісі Үйге тапсырма Қортынды Бағалау критерий Дискриптор БаллОқушы (+;-) Сызықты функция және оның графигі х-тің мәніне сәйкес у-тің мәнін таба аллоды. 1 Функция графигән сала аллоды 1 Функция графигінің координаталар осьтерімен қиылысу нүктелерін таба аллоды. 1 Функция графигін мәндер аймағын таба аллоды 1 барлығы 4
8 «Ойлаудың бес гүлі» кері байланыс (3 мин) Қызыл гул - сезім Сары гүл-позитив Көк гүл- креативтілік Не білдіңіз? Нені білгіңіз келеді? сабақтың атмосферасы сізге қандай сезімдер туғызды? сабақ барысында сіз қандай өз жетістіктерді этап өте аласыз? Көк гүл- креативтілік « Ақ гүл-ақпарат » Жұмыс барысында сізге қандай әдіс тиімді балды? Күлгін гүл- бастапқы байланыс Келесі сабақ қандай болуын қалайсыз?
Еще похожие презентации в нашем архиве:
© 2024 MyShared Inc.
All rights reserved.