Скачать презентацию
Идет загрузка презентации. Пожалуйста, подождите
Презентация была опубликована 9 лет назад пользователемЛаура Наубетова
1 110мектеп - лицейі Бүргенбаева Гүлстан қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданы Ашық сабақ Сабақтың тақырыбы: М.Әуезов Ақын қонақтар (Ақын нәр алған арналар)
2 Сабақтың мақсаты: а)білімділік – оқылғын шығармаларын арқау ете отырып тақырыпты меңгерту, кейіпкерлерге талдау жасау, білімдерін пысықтау; ә)дамытушылық – көркем шығармаларды жүйелі талдатып, ойын жетілдіре отырып, шығармашылыққа баулау; б)тәрбиелік – отансүйгіштікке, адамгершілікке және әдет- ғұрыпты қадірлеп, қастерлей білуге тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Аралас сабақ Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ – жауап, баяндау, түсіндіру,сын тұрғысынан ойлау стратегиялары. Пән-аралық байланыс: қазақ тілі Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, сызбалар. Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі: а) оқушылармен амандасу,түгелдеу; ә)оқушы зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау ІІІ. Жаңа сабақ ІV.Қорытынды V. Үйге тапсырма беру VІ.Бағалау
3 110 мектеп-лицейі Тақырыбы: М.Әуезов Ақын қонақтар (Ақын нәр алған арналар)
4 Жоспары: I. Он үш жасар Абай II.Бұлдыр-бұлдыр күн өткен Бұрынғыдан кім өткен? (әжесі мен анасының әңгімелері) ІІІ. Екі бөгде қонақ ІY.Шырағым ер жетерсің...
5 Автор жайлы түсінік
6 Ұлы достық М.Әуезов А.Құнанбаев
7 Жас Абайдың бойындағы қасиеттері Жас Абай
8 Сөздердің мағыналарын тап (сөздікпен жұмыс) Сүле науқас- созылмалы дерт,ауру Ұғымтал- түсінікті Термелеу- белгілі бір мақамға салып орындау Ырым байлау- құрмет көрсету Қан базардай- өте көп адамдар Елдің шабысы- ел ішіндегі дау- дамай,қақтығыс Құлан таза болып арылу- толық жазылу Жетекке алу- жылқыларды жетектеп кету
9 Кейіпкерлер әлемі 1 Абай 2 Ұлжан 3 Зере 4 Байкөкше 5 Барлас
10 Жас Абай және мен (ой-толғау)
11 Абай кім? Қандай өлеңдерін білеміз? Абайдың қандай поэмалары бар?
12 Үйге тапсырма: Абайға арнап өлең шығару
13 Назар қойып, тыңдағандарыңызға рақмет!
Еще похожие презентации в нашем архиве:
© 2024 MyShared Inc.
All rights reserved.