Скачать презентацию
Идет загрузка презентации. Пожалуйста, подождите
Презентация была опубликована 9 лет назад пользователемТатьяна Артемьева
1 Қызылорда облысы,Қызылорда қаласы 101 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Құлжанова Сәуле Акрамқызы Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту
3 Мақсаты: А) Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу. Таңбалары әр түрлі, таңбалары бірдей сандарды көбейтіп, көбейтіндіні таба білуге үйрету; Ә) Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру; Б) Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.
4 Көрнекілігі: Компьютер. Интерактивті тақта. Ережелер. Мысалдар. Сабақтың түрі: Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың әдісі: Деңгейлеп саралап оқыту. Сұрақ – жауап. Ой – қозғау.Түсіндірмелі әдіс.
5 Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару
6 |х+7|/16 = 32/25,6 A. 6; -4,2. 1,8/ |х-0,9| = 3/8,5 B. 3;-2,4. 6,9/11,5 = 5,7/ |х+0,5| C. 13;-27. 9,8/2,1= 12,6/ |х-0,3| D. 9; есеп (7,8-2,625)*16/23 (2+5/9+1+11/45)*2*7:19 +8*(3- 13,8:5,6+2:5) Жауабы:6.
7 Кез-келген теріс сан оң саннан кішітеңүлкен III. Тірек схемалары бойынша сұраққа жауап алу
8 а кез - келген теріс сан нөльден а > 0a < 0a = 0
9 Қарама – қарсы сандардың қосындысы 0-ге тең1- ге тең-1 -ге тең
10 Координаталық түзу бойында -3,2 саны -3 тің Оң жағында Қарама- қарсы Сол жағында
11 1.Екі теріс санның қосындысы қалай табылады? 2.Таңбалары ә р түрлі санды қалай қосамыз? 3.Таңбалары ә р түрлі сандарды азайту қалай орындалады? 4.Таңбалары бірдей сандарды азайту қалай орындалады? 5.Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын қалай табады? 6.Қарама-қарсы сандардың қосындысы неге тең? 7.Қандай сандар натурал сандар деп аталады? 8.Қандай сандар бүтін сандар деп аталады? 9.Қандай сандар рационал сандар деп аталады?
12 Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту
13 (-2/3) 4 (-7)*(-0,5)*(-6)*(-0,1)*(-30) ІV. Жаңа сабақты оқып үйрену
14 522 Оқулықпен жұмыс
15 -3 (-18) 27 (-2) -2 (-15) 9 (-7) -30 (-2) -15 4
16 9) ,81 10) -0,3 (-40) 11) -99 0,1 12) -100 (-1)
17 5) (-0,2) 3 6) (-1/2) 3 7) (-10) ) (-0,9) ) (-2/3) 3 -1
18 1) (-20) (-1) (-2) (-3) (-4) 2) (-1/2) 2 (-1/3) 3 (-1/4) 4 3) (-0,1) 10 (-0,2) 5 (-0,25) Көбейтіндінің мәнін табыңдар
19 1) (1/4-2/3) (4/5-2/15) (- 3/5) 2) (1/6-5/9) (1/2-3/7) 7,2 3) (5/6-2/3) (7/8-1/2) (-4) 547.Есептеңдер:
20 VI. Сергіту сәті. Сабақты қорытындылау Мысық пен күшік ойыны
22 6-5 4
23 VІII. Үй тапсырмасы: 1.Рационал сандарды көбейту тақырыбын оқу 2.Ережелерді жаттау VII. Оқушылар білімін бағалау 523(1-8), 526(1-4), 524, 525, 528.
Еще похожие презентации в нашем архиве:
© 2024 MyShared Inc.
All rights reserved.