Інтерактивний" (від англ. "inter" – взаємний і "act" – діяти) – здатний до взаємодії, діалогу Інтерактивне навчання – специфічна форма організації пізнавальної діяльності, яка має передбачувану мету – створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність Головна риса інтерактивного навчання – використання власного досвіду учнями під час розвязання проблемних питань. Їм надається максимальна свобода розумової діяльності при побудові логічних ланцюгів.
Інтерактивне навчання поділяють на 4 групи: парне навчання; фронтальне навчання; навчання у грі; навчання у дискусії.
Мета цього уроку – сфокусувати увагу учнів на проблемі й викликати інтерес до обговорюваної теми. Субєкт навчання має бути налаштований на ефективний процес пізнання, мати в ньому особистісну, власну зацікавленість, усвідомлювати, що і навіщо він зараз робитиме. Мотивація готує учнів до сприйняття матеріалу, налаштовує їх на розвязання певних проблем і стає місточком для представлення теми уроку.
Структура інтерактивного уроку: Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів. Надання необхідної інформації. Інтерактивна вправа. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
Інтерактивний урок з основ здоров`я у 2 класі на тему : «ВИБІР ДРУЗІВ. УМІННЯ ТОВАРИШУВАТИ І СПІЛКУВАТИСЯ ДРУГ - НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ ».
Мета: Розкрити значення дружби в житті кожної людини. Розвивати уміння дітей спілкуватися і підтримувати товариські стосунки.Розвивати в учнів усне мовлення, навички будувати власні висловлювання.. Виховувати тактовне ставлення до людей, почуття товариськості, бажання бути справжнім другом..
Обладнання. Малюнки, на яких зображено дітей, які гуртом відпочивають, читають, фотографії класного колективу, зроблені під час екскурсій, годин відпочинку, свят, мікрофон, малюнок Баби Яги, малюнок дерева без листків,кольорові олівці, картка-криголам «Друг», картка-вправа «Трям», логічне завдання з геометричними фігурами, методична картка «Метафора ».
Інтерактивні технології використані на уроці : гронування, вправи «Трям» і «Криголам», гра «Добре – погано», гра «Голови – хвости», складання метафор, технологія «Емпатія», технологія «Мікрофон», групова робота, технологія «Сховані слова».
Хід уроку І. Організаційна частина. Епіграф II. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів. ІІІ Мотивація навчальної діяльності. 1.Гронування « Друг». 2.Криголам « Друг» IV.Усвідомлення змісту уроку. 1. Стратегія «Мікрофон» 2. Д3. Г 3. Читання й обговорення вірша "Велосипед" А. Костецькогора «Голови – хвости»
Фізкультхвилинка. Психологічна зарядка "Уявімо себе на місці іншого".Стратегія « Емпатія» ( стати на місце іншого). Робота з підручником ( ст. 27 ). Вправа « Трям ». Гра « Добре і погано » V. Підсумок уроку. Рефлексія. 1) Складання метафори до слова «Товариші» 2) Стратегія «Мікрофон» 3) Відгадай « сховані» слова :