Ғылымдардың патшасы аталған соң, Евклид, Фалес, Пифагордан бата алған соң Төзбейтін өтірікке, жалғандыққа Ақыл-ойды тәртіпке келтіретін, Нағыз пән – «Математика»

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
1. Бұл құралды әдебиет мұғалімі ешқашан қажет етпейді. Ал, математика мұғалімі 5-сыныптан бастап қолданады. Ол өзі ерекше зат: өлшеп-өлшеп алып, түр-түрге.
Advertisements

Семей қаласы 3 жалпы орта білім беретін мектеп-кешенінің математика пәні мұғалімі Бағдатова Алуа Бағдатқызы.
Теңге кімге бұйырады?. Сайыс сабақтың мақсаты: Сабақтың мақсаты: білімділік: күнделікті өмірмен байланыстыра отырып, математикадан алған білімдерін тереңдету;
Ағып жатқан өзеннен 3 л және 5 л ыдыстар көмегімен 4 литр су алу керек.
Ақыл – ойды тәртіпке келтіретін математика М.Ломоносов.
Машинаға 1-ге тең бөлшектерді тие. Ол үшін оларды тышқанмен түрт. ; ; ; ;; ;; ; ; ;;
Адамгершілікке тәрбиелеу – педагогикадағы ең күрделі мәселелердің бірі екендігін айқындау.
Мақсаты: Сынып оқушыларының пәндер бойынша алған білімдерін саралау, ой ұшқырлықтарын байқау, топпен бірлесе отырып жұмыс істей білуге және өз білімдерін.
Ақыл-ойды тәртіпке келтіретін МАТЕМАТИКА, сондықтан оны оқу керек. (Ломоносов)
І тур. Ой анықтау. ІІ тур. Ой зерделеу. ІІІ тур. Ой жалғау. ІV тур. Ой іздену. V тур. Ой толғау.
Оқытудағы жаңа технологиялар Мінсіз мектепте мінсіз мүғалім мінсіз технологияланы қолданар, Бәрі жиналып мінсіз жеңіске апарар!!! Келіңіздер! Көріңіздер!
Сөз мергені (сайыс). Мақсаты: Жан-жақты уакыт талабына сай білімді,мәдениетті және интеллектуалды тұлға қалыптастыру. Мемлекеттік тіл саясатын іске асыру.
(танымдық ойын). Мақсаты: Білімділік: Оқушылардың математикалық ой- өрісін дамыту, алған білімдерін пысықтау. Дамытушылық:Ұйымдастыруш ылық қабілетін.
Мен не үйрендім?. Қар жамылды күллі алап, Жүрмедік біз құр қарап Бір топ бала бірлесіп Жасап алдық сырғанақ (Әли Ысқабай)
Скважинаны атқылау тәсілімен пайдалану кезінде газ аралас - сұйық скважина түбінен жоғарыға сорапты компрессорлы құбырлармен көтеріледі. Құбырларды алдын.
Мәдени және жабайы, біржылдық және көп жылдық, дәрілік және әсемдік өсімдіктер.
1.Ой - өрісін, белсенділік пен қабілеттілігін, танымдық қызығушылын дамыту; 2.Өз ойын ашық жеткізе білу, пәнге деген қызығушылын арттыру, озық ойлылыққа.
Қоршаған орта – адамзат қоғамы өмір сүретін табиғи және антропогендік орта ; адамдар, жануарлар немесе объектілер тіршілік ететін немесе әрекет ететін.
Аспаптардың көмегімен дұрыс орындалған өлшеулердің ең үлкен жаңылысы тең Аспап бөлігі құнының.
ИтЖаман иттің атын «Бөрібасар» қояды.Ит ішіне сары май жақпайды.
Транксрипт:

Ғылымдардың патшасы аталған соң, Евклид, Фалес, Пифагордан бата алған соң Төзбейтін өтірікке, жалғандыққа Ақыл-ойды тәртіпке келтіретін, Нағыз пән – «Математика» аталғансың.

Ақыл-ойды тәртіпке келтіретін МАТЕМАТИКА, сондықтан оны оқу керек. (М.Ломоносов)

1)Ұйымдастыру бөлімі. 2)Таныстыру бөлімі. 3)Миға шабуыл. 4)Мақалшылар сайысы. 5)Ой толғаныс. 6)Алтын сандық. 7)Математикалық тілектер. 8)Қорытынды бөлімі.

Жарты жазықтық адам 1 3 кг

3 тең 1 Тең уакытта 6

1-топқа 1.Бір түйір дәнде, бір тамшы тер бар. 2. Алтау ала бокса, ауыздағы кетеді. Төртеу түгел бокса, төбедегі келеді. 3.Екі жақсы қос болмас, Екі шаман дос болмас. 4. Бес бармақ жиылса, жұдырық болады. 5. Алдыңа бір қарасаң, артыңа он қара. 6.Досыңның мың болғанына мақтан, Дұшпанын жалғыз боксада сақтан.

2-топқа 1. Алты аға бірігіп әке болмас, жеті жеңге бірігіп анна болмас. 2. Дос сегіз бокса, дұшпан сегіз. 3. Досыңды үш күн сынама, үш жил сына. 4. Ер бір рет өледі, Қорқақ мың рет өледі. 5. Бір кісі қазған құдықтан, мың кісі су ішеді. 6. Екі құзғын таласа, бір қарғаға жом полар.

1)Суретте көлденеңнен және тігінен орналастырылған жомістердің бағасы берілген. Мысалы, төрт алма 28 теңге. Олай бокса тігінен бірінші қатардағы екі алма, бір баннан, бір құлпынайдың бағасы қанша теңгеге тең болады? А) 23 В) 24 С) 25 D) 26

2) Сандық тізбекті жалғастыр: 12, 16, 14, 18, 16, 20, ?, 22, 20, ? А) В) С) D) ) Егер суреттегі екі фигуранты беттестірсе, төмендегі суреттегі фигуралардың қайсысы шығады?

4) Суреттегі куб санин табыңыз (көрінетін – көрінбейтін барлығын). А) В) С) D) ) Ең үлкен және ең кіші үш таңбалы сандардың қосындысы қаншаға тең? Егер бұл сандардың цифр лары әр түрлі бокса. А) 1078 В) 1089 С) 1096 D) 1100

1)С 2)В 3)B 4)A 5)D

1)7 жұмыртқаның бағасы 7 теңге бокса, 100 жұмыртқаның бағасы наше теңге? 100 тк 2)Квадрат үстелді айнала төрт адам отыра аллоды (әр жағынан бір - бірден). Мектепте дәл осындай 7 үстелді жалғап бір қатарға қойып, ұзын үстел құрды. Осы үстелді айнала қанша адам отыра аллоды? 16 3)Сыныпта 35 оқушы бар. Қыздар ұлдардан үшке артық. Сыныпта ұлдар қанша, қыздар қанша? х+х+3=35 x=16(ұ). x+3=16+3=19(қ) 4) Арыстан 1 қойды 2 сағатта, қасқыр 3 сағатта, ал ит 6 сағатта жеп, тауыса аллоды. Барлығы бірігіп легенде қойды қанша сағатта жеп бітіреді? 1 сағ 5) Адамның қолында 10 саусақ бар. 10 қолда наше саусақ бар? 50 6)Ит түйеден 10 жил аз, ал түйе асектен 20 жил аз жасайды. Егер асек 50 жил жасаса, ит пен түйе наше жил жасайды? Ит 20 ж, түйе 30 ж

Математика бұл күнде барлық жердь: Құрылыста, техникада, өндірісте Сырларын бұл ғылымның меңгеріңдер, Шәкірттер зерделікпен үйреніңдер!