Қарашаның екісі Сынып жұмысы Қазақтың дастарқаны. Өткен шақ есімшенің жіктелуі. Дайындаған: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Рамазанова Ә.М.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Дайындаған: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Рамазанова Ә.М.
Advertisements

Психологиялық дайындық Әрбір адам – досым, сыныптасым, Әрбір ісің – тірлік, тірек, адамдық. Әрбір сөзің – шындық, бірлік, адалдық, Әрбір сабақ – үйрену,
Қарашаның он төрті Сынып жұмысы Кешкі ас Ас мәзірі Дайындаған: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Рамазанова Ә.М.
Ашық сабақ 2 Ә сынып Сын есім Мұғалімі:Анес Қ.. Ұйымдастыру кезеңі Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз, Сәлем бердік сіздерге Құрметпенен біз.
1. Ұйымдастыру. 2. Үй тапсырмасын тексеру. Ақпанның он сегізі Сынып жұмысы Құстың ұясы.
Қарашаның он үші Сынып жұмысы Түскі ас Дайындаған: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Рамазанова Ә.М.
Сабақтың тақырыбы: Біздің сынып. А. Сопыбеков. Сапар мен парта. Оқу мақсаттары: Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау,мінез-құлқы мен іс-әрекетін.
Мұхтар Әуезов Көксерек (хикаяттан үзінді) ( )
Өзін-өзі тану – 7. Ақпанның он үші Мақсаты: оқушылардың өмір құндылығы туралы түсініктерін одан әрі тереңдету. Міндеттері: - оқушыларға өмір құндылығы.
Жесупова Алмагүл Батрқанқызы Білімі: жоғары Санаты: 2 Өтілімі: 10 жыл 1 «А» сынып Сауат ашу.
Сабақтың мақсаты:. т азесім ышлау ңінмік деректі ажқсыз усық әдемі д е мііліб нклү б і арыс бтеу Сөзжұмбақ 1.Заттың атын білдіретін сөз табы. 2.« Және,
Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану.
Кітаптың аты...? А Л Т Ы Н А Д А М.
Т ӘРБИЕ ЖҰМЫСЫНЫҢ МОНИТОРИНГІ. П ЕДАГОГИКАЛЫҚ ДИАГНОСТИКАНЫҢ ТҮРЛЕРІ Бақылау Әңгімелесу, Анкета, Социометриялық және жобалық әдістер, Оқушылардың құжаттарын.
Сайыстың кезеңдері: 1 - к е з е ң: І тур. «Сәлем сөздің анасы» (топтардың сәлемдесуі) ІІ тур.«Физика біздің айналамызда» (физикалық жұмбақтарға жауап.
Кім ? Не? Сұрақтарына жауап беретін сөздер адамның, жануарлардың,заттың атын білдіреді.
Қарашаның он алтысы Сынып жұмысы Менің сүйікті асым. Септіктер. Дайындаған: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Рамазанова Ә.М.
Орындады : Кутлуш К. Р Тексерді : Оспанова Г. Е. Қарағанды мемлекеттік медициналық университеті Қазақ тілі кафедрасы Қарағанды 2016.
Сәуірдің он екісі Сынып жұмысы Д.Исабеков Ата үміті. Әңгімедегі адамгершілік пен ізгілік мәселелері.
Ашық сабақ Сабақтың тақырыбы:Етістік 3-В сыныбы Пән мұғалімі:Байкөбекова Айнұр І.Кеңесбаев атындағы жалпы орта мектебі.
Транксрипт:

Қарашаның екісі Сынып жұмысы Қазақтың дастарқаны. Өткен шақ есімшенің жіктелуі. Дайындаған: қазақ тілі мен әдебиоті мұғалімі Рамазанова Ә.М.

Үй тапсырмасы: «Менің сүйікті асым», «Ең мықты аспаз» әңгімесін құрастып жазу; дастарқан бата сын жаттау 98-бот

Бата бұл Батаны..... адам береді Бата неге шақырады? Бата қандай жағдайларда айтылады? Бата үйдегі адамдарды неге тәрбиелейді ?

Мақал-мәтелдерді оқып түсіну, орысша баламасын табу Нан бокса, ән де болады.Будот хлеб будот и песня.. Ас – адамның арқауы. Еда человеку силу даёт. Сыйлап берген су да тәттi. Поданная с уважением и вода сладкая. Тату үйдiң тамағы тәттi. В дружном доме вся еда вкусная.

Қазақтың дастарқаны Бекер айтпаған -не зря говорится ерекше мән берген -особое внимание уделял ежелгі дәстүр бойынша -по древней традиции кеңпейілді- великодушный жомарт-щедрый қонақдай - гостеприимный таңғалдырады - удивляот сыбаға -часть туши с костью, предназначенная для гостя согласно его возрасту или общественному положению

96- бот Мәтінді түсініп оқу, әр бөлімге ат беру 1. Қазақтың дастарқаны 2. Дастарқанның сәні мен дәмі 3. Қазақ халқының мінезі Сұрақтарға жауап беру: -Ас, тамақ туралы қандай мақалдарды білесіңдер? - Қазақ сыйлы қонақтарын қалай қарсы аллоды? - Қазақ дастарқанының сәні мен дәмі не? - Қазақ халқының мінезі қандай?

Мәтіннен есімше тұлғасындағы отістіктерді, сөз тіркестерін табыңдар, қай жақта айтылғанын анықтаңдар беккер айтпаған, мән берген, сақтап отырған, от асқан, таңғалдыратыны анық, таңғалдыратыны анық. Үлгі бойынша от асқан сөз тіркесін жіктеңдер І жақ Мен ІІ жақ дай түрінде Сен ІІ жақ сыпайы түрінде Сіз ІІІ жақ Ол

а/Сөйлемдерді ауыспалы шақ есімшелерін қолданып аяқтаңыздар. Жақ түрін анықтау. ә/ 97- бот сын есім+ зат есім мағынасына қарай тіркестіріңіз б/ Палауды әзірлеу үшін не керек? 97- бот 4- тапсырма

Сөйлемдердің дұрыс-бұрыстығын айтыңдар дұрыс бұрыс Жапондықтар тамақты арнайы таяқшалармен жейді Қытайлықтар тағамдарын қасықпен жейді Ресейліктер астарын қолмен жейді Еуропалықтар қуат беротін сусындарды көп ішеді Түріктер шай ішпейді Өзбектер асты шанышқымен жейді

Үй тапсырмасы: сөздер жаттау, «Қазақтың ұлттық тағамы» баяндама дайындау; ас, тамақ туралы мақал- мәтелдерді тауып, жаттау; 97- бот мақалдарды жазып, есімшелердің түрін анықтау

Құрмотті оқушылар! Күзгі демалыстарын жақсы өтсін, Денсаулықтарын жақсы болсын! Отбасыларында құт-береке болсын, Дастарқандарын смайлы болсын!