Мақсаты: Оқушыларға Интернет желілермен жұмыс жасау технологияларының ерекшеліктері мен мүмкіндіктерін игеруде көмек көрсету және нақты жұмыс жасауды үйрету А) Интернет желілердің құрылу және жұмыс істеу жолдары жөнінде оқушыларға мағлұмат беру Ә) Ақпараттық-коммуникациялық технологияның мүмкіндіктерін үйрету арқылы оқушылардың қызығушылығын арттыру Б) Интернет желілерін үйрету арқылы оқушылардың ақпараттық мәдениетін қалыптастыру Көрнекілік: компьютер, кітап-журналдар, тапсырмалар слайд арқылы көрсетіледі Сабақтың әдісі: сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолдану Сабақтың түрі: тест технологиясын пайдалану
І. Ұйымдастыру ІІ. Ой шақыру-қызығушылықты ояту кезеңі ІІІ. Жаңа білімді игеру IV. Ептілік кезең-шығармашылық жұмыс V. Сергіту кезеңі-Кім жылдам ойыны VІ. Электронды оқулықпен жұмыс VІІ. Ішіне-сыртына стратегиясы VІІІ. Бекіту, бағалау ІХ. Бұл кімнің сөзі?... Х. Үйге тапсырма беру. Қорыту
«Біле бер, қанша білсең, - тағы тіле, Жетерсің мұратыңа біле, біле». Жүсіп Баласағұн Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру Сәлемдесу Түгендеу Сабаққа даярлығын тексеру ІІ. Ой шақыру Жасырыл ғ ан с ө зді табу /блиц-с ұ ра қ тар ар қ ылы/ И Н Е Т Р Н Е Т 7 8
Оқушылардың Интернет туралы ойын білу үшін ассоциация толтырайық. Интернет
Бір немесе бірнеше мемлекеттің аумағында орналасқан желілер ғаламдық деп аталады. Интернет – миллиондаған компьютерлерді бір алып желіге біріктіретін, ақпаратқа шексіз қол жеткізу және түрлі амалдармен қатынас жасау мүмкіндігін ұсынатын дүние жүзіндегі ең үлкен және ең танымал желі. Жаңа түсініктер мен іс - әрекеттер тәсілін қалыптастыру
WWW ЖҮЙЕСІ ІЗДЕСТІРУ ЖҮЙЕСІ MS INTERNET EXPLORER WWW мәні Ақпарат түрі, кеңейтілуі туралы түсінік беру Web құжатты қарауға арналған бағдарламалық қолдау Оқушылардың www. google.kz іздестіру жүйелері туралы түсініктерін қалыптастыру Браузердің қызмет мүмкіндіктерін жіктеу браузер терезесімен таныстыру
Интернет- жаңа білім негізі І деңгей. 1. WEB құжаттармен жұмыс 2. ҰБТ-ға байланысты ақпараттар іздеу 3. Ізделінген нәтижені өз компьютеріңіз ге жүктеу 4. ҰБТ туралы мәлімет деген атпен сақтау ІІ деңгей 1. Іздеу жүйесін жүкте 2. сайтын үй беті ретінде сақтап қой 3. Ақпараттық технологялар туралы мәлімет ізде 4. Мәліметті оқып, танысып, өз компьютерінде сызба дайында 5. Жұмыс нәтижесін 11сынып қапшығында сақта Жаңа түсінікті тексеру
http// адресіндегі vtdbear.htm мәтіні нені білдіреді Файл атын ХаттаманыWeb беті Қапшық атын Компьютер атын Кім жылдам ойыны Төменде тапсырмалары берілген. Берген жауаптарың дұрыс болса фигура жасыл түске, ал дұрыс болмаса қызыл түске боялады.
Графикалы қ файлдарды ң ке ң ейтілуі htmlavi movmid gif
MS IE браузер м ү мкіндігіне жатады Құжаттарды түрлендіру Бір мезгілде бір тереземен жұмыс істеу Бұрын қаралған құжатты кері қарай алмму Ағымдағы беттен ақпарат іздемеу Электронды пошта қызметін пайдалану
1966 жылы ж ұ мыс баста ғ ан сайт www. Yandex.ru
Мына сөздердің «Интернеттен ақпарат іздеу» деген тақырыпқа қатысы бар деген сөздерді «ішіне», мүлде қатысы жоқ дегендерді «сыртына» жазыңдар: Веб құжат,URL, файлдық, информатика, принтер, желілік қоршау, ресурс, амалдық жүйе, каталог, браузер, компьютерлік вирус, детектор, интерфейс, күрделі индекс, ревизорлар Ішіне Сыртына
«Интернет-ақпараттық магистраль» Бұл кімнің сөзі? Джон Непер Ада Лавлейс Блэз Паскаль Готфрид Вильгельм Лейбниц Билл Гейтс
Билл және Microsoft фирмасы 1955 жылы қазан айында Сиэтледе қарапайым ұстаздар отбасында дүниеге келді Ол 13 жасында алғашқы программасын жазып үлгерді жылы Билл Гейтс және Пол Аллен бірігіп, университет бітірулеріне 2 жыл қалғанда Microsoft деп аталатын фирма ашты. Алғашында Билл программа құрып, көп ізденсе, кейіннен басқа әдіс ойлап тапты. Ол программасымен авторларды да қоса фирманы сатып алды. Осылайша Microsoft империясы пайда болды. Тарих дөңгелегі Билл Гейтс (1955 жыл)
Ү йге тапсырма Материалды қайталау 3.2 тақырып Жаңа ғасыр тапқырлары тақырыбына реферат іздеу Бағалау
Қол жеткен нәтижем 1. Оқушы өз бетімен ізденеді және өз ойын еркін айта алады. 2. Оқушының есте сақтау қабілеті жақсарып, өз эмоциясын, өзі басқара біледі 3 Оқушылар арасында ынтымақтастық орнайды. 4. Өзіне де, өзгеге де сын көзбен қарай алады