Сүлейменова Айгерім Сүйіндік қызы 23 мектеп-лицейі. Шымкент қаласы.
Гидросфера-Жердің су қабығы.
Сабақтың мақсаты: оқушыларға тіршіліктің көзі – су туралы мағлұматтар беру. Міндеттері: Сабақтың мақсаты: оқушыларға тіршіліктің көзі – су туралы мағлұматтар беру. Міндеттері: Білімдік міндеті: оқушылардың жер бетіндегі су қабатының маңыздылығымен таныстыру. Дамытушылық міндеті: Оқушылардың су көздерінің маңыздылығы мен табиғаттағы алатын орны жайында біліктілігін арттыру. Тәрбиелек міндеті: Оқушыларды суды қорғауға және де үнемдеуге тәрбиелеу.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасын сұрау. Үй тапсырмасын сұрау. Сызбаларды сөйлету. Сызбаларды сөйлету. Сабақты бекіту. Сабақты бекіту. Үйге тапсырма. Үйге тапсырма.
Сұрақтар: 1.Адам денесінің қанша пайызын су құрайды? 2.Жер бетінде неше мұхит бар? 3.Суцдың неше күйі бар? 4.Шығанақ дегеніміз не? 5.Ішкі теңіздерді ата? 6.Өзен аңғары дегеніміз не? 7.Бастау деп нені айтады? 8.Көл деген не? 9.Үнді мұхитының ең терең жері қалай аталады? 10.Су қорының қанша бөлігін мұхит құрайды?
Сызбаны аяқта. Биосфера
Гидросфера
Судың күйлері
Мұхиттар
Сәйкесітікті тап Тынық мұхиты Атлант мұхиты Мариан Ең суық Үнді мұхиты Пуэрто-Рико Солтүстік мұзды Зонд мұхит
Тест 1.Жер бетінде неше мұхит бар? А) 3 Б) 4 В) 2 С) 6 2. Тынық мұхиты жер бетінің неше бөлігін алып жатыр? А) 1/2 Б) 3/5 В) 1/3 С) 2/4 3. Адам денесінің қанша пайызын су құрайды? А) 55 Б) 36 В) 45 С) Мұхит, теңіз суларының құрлыққа сүйірлене немесе тереңірек ішке қарай енген бөлігі? А) Көл Б) Бұғаз В) Шығанақ С) Арал 5. Өзеннің басталар жері. А) Өзен аңғары Б) Өзен сағасы В) Бастау С) Өзен жаймасы 6. Дүниежүзіндегі ең ұзын өзен. А) Ніл Б) Амазонка В) Чад С) Есіл 7. Ең суы мол өзен. А) Ніл Б) Амазонка В) Чад С) Есіл 8.Материктердің ішіндегі тұйық сулы өлке А) Теіңз Б) Өзен В) Көл С) Мұхит
1.Б 2.В 3.С 4.Б 5.В 6.А 7.Б 8.В
Үйге тапсырма §24 §25 Оқу.
Жарайсыңдар!