Розширений план-конспект уроку Урок алгебри в 7 класі ( з досвіду роботи вчителя А.В.Шевченко ЗОШ І – ІІІ ступенів 1 ім. А.С.Малишка м. Обухова, Київської обл.) Тема уроку Розвязування лінійних рівнянь
Мета уроку: освітня: систематизувати вміння учнів розвязувати лінійні рівняння з однією змінною та рівняння, що зводяться до них; закріпити навички розвязування лінійних рівнянь та рівнянь, що зводяться до них; розвиваюча: розвивати розумову діяльність та навички спілкування у групі; виховна: виховувати самостійність, взаємоповагу; намагатися скласти ситуацію успіху для кожного учня.
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь. Обладнання: компютерна презентація; роздавальний матеріал.
Назва етапу урокуМетоди та прийоми 1Перевірка домашнього завдання 1) Робота біля дошки 2) Робота консультантів 2.Актуалізація опорних знань1) Робота за схемою 2)Математичний диктант (робота в парах) Компютерна презентація 3.Узагальнення та систематизація навчального матеріалу 1)Звернення до класу 2) Коментоване розвязування рівняння 3) Робота в малих групах « Математична естафета» 4.Підсумок1)Рефлексія 2)Самооцінка 5.Домашнє завдання Хід уроку
Девіз уроку « Не махай на все рукою, не лінуйся, а учись, Бо, чого навчишся в школі, знадобиться ще колись !»
Робота за схемою розвязання лінійного рівняння
Математичний диктант 1. Що таке рівняння? 2. Що називають коренем рівняння? 3. Як перевірити, чи є дане число коренем? 4. Скільки коренів може мати рівняння? 5. Які рівняння називають рівносильними? 6. Сформулюйте властивості рівнянь. 7. Дайте означення лінійного рівняння.
8. Яке з наведених рівнянь є лінійним? 9. Яке з наведених рівнянь є зведеним до лінійного рівняння? АБВГ х 2 –х=07х=143х= х 2 1+ х 3 =0 АБВГ 6х –х=0 -7х = 1/6 -3х+9= х2(1+ х) =0
Алгоритм розвязування лінійного рівняння 1. Позбутися знаменників. 2. Розкрити дужки. 3. Перенести члени зі змінним в ліву частину рівняння, а інші у праву. 4. Звести подібні доданки.
Коментоване розвязування рівняння, відповідно до алгоритму. Застосуємо даний алгоритм до розвязування рівнянь. Позбудемось знаменників, обидві частини рівняння помножимо на 10, 10 – найменший спільний знаменник дробів, що входять до рівняння. Розкриємо дужки: 6х х - 10 = х - 8. Перенесемо члени зі змінним в ліву частину рівняння, а інші у праву: 6х – 5х –х = - 8 – Зведемо подібні доданки: 0=0. Відповідь : х- будь-яке число.
Підсумок уроку 1. Яке з рівнянь є лінійним з однією змінною ( а,в числа): а) а + х = в; б) а – х = в; в) а : х = в; г) а · х = в. 2. В якому випадку немає коренів у рівнянні а · х = в: а) а = 2, в = 7; б) а = 7, в=2; в) а = 7, в=0; г) в =0, в = 7? 3. В якому випадку рівняння має один корінь? В якому випадку немає коренів у рівнянні а · х = в? а) а = 0; в = 0; б) а = 7; в = 0;в) а = 0; в = 7; г) а = 7; в = 7.
Самооцінювання. 1. Як працював весь клас ? 2. Як працювали окремі учні ? 3. Що заважало досягти кращих результатів ? 4. На що звернути більше уваги готуючись до наступного уроку?