Қарабалаева Салтанат Алтайқызы Шымкент қаласы 84. К.Э.Циолковский атындағы жалпы орта мектебінің математика мұғалімі Модуль таңбасы бар тригонометриялық.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Сабақтың тақырыбы: «Cos х = а, Sin х = а, tg х = а, ctg x = a түріндегі қарапайым тригонометриялық теңдеулер.»
Advertisements

Ш.Б.АҚШИЕВ, математика пәнінің мұғалімі БҚО, Сырым ауданы, Ж.Досмұхамедов атындағы орта мектеп.
Тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары.
Сабақтың мақсаты: І Білімділік: Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға, айырмаға түрлендіру.
Математика 6 сынып Қиылысатын түзулер. Нахыпбекова С.М. Лермонтов атындағы 17 жалпы орта мектептің математика пәні мұғалімі.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері бойынша білімдерін тиянақтап, толықтыру және.
Алгебра 11 сынып Сабақ тақырыбы: Логарифмдік теңдеулерді шешу.
Блез Паскаль Математика настільки серйозний предмет, що не треба пропускати можливості зробити його цікавішим.
Масыгина Ирина Александровна, преподаватель математики бюджетного профессионального образовательного учреждения Вологодской области «Череповецкий металлургический.
Сабақтың тақырыбы : Пәні: Алгебра Сыныбы: 9 Пән мұғалімі: Нургалиева Ж.
Ерінбей еңбек етсең,шыдап егер, Тікен де гүлге айналып шыға келер Сағди.
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері Мақсат: Әрбір ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбалары, тригонометриялық функциялардың периодтылығы,
59 мектеп-гимназия Информатика пәні мұғалімі: Кажитаева Миргуль Жумабаевна.
1 Араша. Аққу,Шор тан һәм Шаян. Ара мен Шыбын. Арыстан мен Тышқан. Мақсаты: Мысал туралы түсінік қалыптастыру.Шығарманың мағынасын ашу,ой-тұжырым жасауға.
Дайындаған: 97 орта мектебінің информатика пәнінің мұғалімі Қарабекова Закира Оразымбетқызы.
Тригонометрия. Кузнецова Раиса Михайловна, школа 75 Петроградского р-на Тест. (Решение простейших тригонометрических уравнений)
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Ауызша сұрақтар ІІІ.Топтық жұмыс. ІV. Оқулықпен жұмыс. V.Тест тапсырмалары. VІ.Үйге тапсырма. VІІ. Қорытынды.
Арксинус числа Арккосинус числа Арктангенс числа Арккотангенс числа.
Мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін одан әрі тереңдету, шапшаң ойлауға, әр іске логикасы мықты болуға бейімдеу. Ұранымыз: Білімдіге – биіктен орын!
Сабақтың тақырыбы : What colour is your cat? Мақсаты: Оқушылардың сөздік қорын молайта отырып түстерге байланысты жаңа лексикалық
Транксрипт:

Қарабалаева Салтанат Алтайқызы Шымкент қаласы 84. К.Э.Циолковский атындағы жалпы орта мектебінің математика мұғалімі Модуль таңбасы бар тригонометриялық теңдеулерді шешу

Сабақтың күнделікті жоспары Сынып 10 « б » Күні_______ Пәні: математика Сабақтың тақырыбы: Модуль таңбасы бар тригонометриялық теңдеулер. Сабақтың түрі: Жаңа тақырыпты қосымша электрондық оқулықты пайдаланып түсіндіру. Сабақтың мақсаты:

у =arcsinx функциясының анықталу облысы [-1;1] у = мәндерінің жиыны E= [0; ] y= синусойда y= D=(- n y= ? y=sinx мәндерінің жиыны Е = [-1;1] sinх>а теңсіздігінің шешімі arcsina+2 n<x< – аrcsina+2 n nєZ cosx>а теңсіздігінің шешімі - arccоsа +2 n<x< arccosa+2 n nєZ tgx<a теңсіздігінің шешімі - 90° + n<x< arctga+ n nєZ ctgx>a теңсіздігінің шешімі n <x< arcctga+ n nєZ Сұрақтар I. Ой қозғау : Нені білу керек ?

sinx=a |a|1 cosx=a |a|1 tgx=a ctg=a a R x= (-1) k arcsina + k x=arctga+ k x=arcctga+ k X=±arccosa+2 k

If(x)I=a f(IxI)=a If(x)I= g (x) If(x)I= Ig(х)I

49. Жауабы : II. Ой толғау : Нені білгіміз келеді ? Жаңа сабақты түсіндіру.

50 | Жауабы: +2 +2

52. Жауабы :

53 Екі түбірді біріктірсек π/4+π Жауабы : π/4+π

51 Жауабы:

54 Жауабы :

55. Жауабы :

53. Екі жағын квадраттаймыз. 2 2х n х = + n

Үй тапсырмасын беру. М.И. Сканави |cosx| = 1+ctgx tg2х +ctgx= Сабақты қорытындылау. Білімдерін бағалау. Сабақты аяқтау.