ТЕМА : Додавання та віднімання раціональних чисел МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИКИ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ЧИСЕЛ ВИХОВУВАТИ УВАГУ, ЗОСЕРЕДЖЕНІСТЬ І.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
ТЕМА : Множення раціональних чисел МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИКИ МНОЖЕННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ЧИСЕЛ ВИХОВУВАТИ УВАГУ, ЗОСЕРЕДЖЕНІСТЬ І САМОСТІЙНІСТЬ В УЧНІВ РОЗВИВАТИ.
Advertisements

ТЕМА УРОКУ Додавання раціональних чисел НАВЧАЛЬНА РОЗВИВАЮЧА ВИХОВНА ФОРМУВАТИ вміння і навички додавання раціональних чисел з однаковими і різними знаками.
Думай і роби, роби і думай. Іван Андрійович Крилов.
Рівняння Основна тотожність квадратного кореня Основна тотожність квадратного кореня.
Тема. Множення раціональних чисел. Мета. Формувати вміння і навички учнів виконувати множення раціональних чисел; Розвивати логічне мислення учнів, память,
Урок У – успіх; Р – радість; О – обдарованість; К – компетентність. Шевчук А. Г.
Тема уроку. Розв'язування вправ на властивості множення. Самостійна робота. Математика 6 клас. Вчитель Т.З.Бикова.
ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ. Робота з випереджальним домашнім завданням Алгоритм: 1. Запишіть дані тотожності у зворотному порядку (поміняйте місцями.
Додавання та віднімання раціональних чисел. Розвязування вправ 6 клас Вчитель математики Андрієнко І.О.
Теорема Вієта. 1. Замініть рівняння рівносильним йому зведеним квадратним рівняння: б) в) та знайдіть суму і добуток його коренів. Виконання усних вправ.
Математика 4 клас Автор. Головач Маргарита Василівна.
Назвіть результат дії додавання.
Урок Узагальнення та систематизація знань з теми «Многочлени»
Розвязування вправ на всі дії з натуральними числами.
Тема уроку: Модуль числа. 1.Яке з наведених тверджень правильне? А) Кожне раціональне число є цілим? Б) Кожне ціле число є раціональним? В) Усі числа,
Що чекаєте від уроку? Що чекаєте від уроку?. Математичний диктант Записати вирази та їх значення. Суму чисел 3 і 4 збільшити у 8 разів Є два добутки:
Тема. Додавання та віднімання десяткових дробів.
Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками.
Квадратний корінь з числа. Арифметичний квадратний корінь.
Вчитель:Зубрицький В.А 6 клас Мета: Створити умови для засвоєння теми : «Ділення додатніх і відємних чисел», розвивати логічне мислення, математично.
Транксрипт:

ТЕМА : Додавання та віднімання раціональних чисел МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИКИ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ЧИСЕЛ ВИХОВУВАТИ УВАГУ, ЗОСЕРЕДЖЕНІСТЬ І САМОСТІЙНІСТЬ В УЧНІВ ВИХОВУВАТИ УВАГУ, ЗОСЕРЕДЖЕНІСТЬ І САМОСТІЙНІСТЬ В УЧНІВ РОЗВИВАТИ ЦІКАВІСТЬ ДО ПРЕДМЕТУ МАТЕМАТИКИ РОЗВИВАТИ ЦІКАВІСТЬ ДО ПРЕДМЕТУ МАТЕМАТИКИ

НЕ УСПІХ, НЕ УСПІХ, А ЗУСИЛЛЯ А ЗУСИЛЛЯ ЗАСЛУГОВУЮТЬ ЗАСЛУГОВУЮТЬ НАГОРОДИ. НАГОРОДИ. Джон Рескін Джон Рескін

Хід уроку І. КОНТРОЛЬ І ОЦІНКА ЗНАНЬ УЧНІВ а) повторення раніше вивченого матеріалу ( метод незакінчених речень ) ( метод незакінчених речень ) 1.Відємними називаються числа перед якими … 2.Натуральні числа – це числа, які приміняються … 3.Цілі числа – це …… числа, їм …. числа та число … 4.Щоб додати два відємні числа, треба … 5.Щоб додати додатне та відємне числа, треба … 6.Щоб розкрити дужки перед якими стоїть знак +, треба… 7.Щоб розкрити дужки перед якими стоїть знак -, треба… 8.Відстань від початку координат до точки з даною координатою називають … б) властивості додавання б) властивості додавання 1. a + b = b + a 1. a + b = b + a 2. (a + b) + c = a + (b + c) 2. (a + b) + c = a + (b + c)

ІІ. ФОРМУВАННЯ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ Серед чисел : Серед чисел : 20; -10; 0; 21,7; -12; 8; -7; - 20; -21,7 20; -10; 0; 21,7; -12; 8; -7; - 20; -21,7Назвати -натуральні; -відємні; -протилежні; -раціональні.

Натуральні: 20; 8

Відємні: -10; -12; -7; -20; - 21,7

Протилежні 20 і ,7 і -21,7

раціональні 20; -10; 0; 21,7; -12; 8; -7; -20; - 21,7

Обчислити: |20| = |-45| = |0| = |-23| =

Розвязання |20| = 20

Розвязання |-45| = 45 |-23| = 23

Розвязання |0| = 0

РОЗКРИТИ ДУЖКИ 1.5+(х – а) = 2.х – (4 +у) = 3.- (х +2) – у = 4.х + ( 8+ у ) =

РОЗВЯЗАННЯ 1.5+(х – а) = 5 + х - а

РОЗВЯЗАННЯ 2. х – (4 +у) = х – 4 - у

РОЗВЯЗАННЯ 3. - (х +2) – у =- х – 2 - у

РОЗВЯЗАННЯ 4. х + ( 8+ у ) = х у

СПРОСТИТИ ВИРАЗ х + ( - 24 ) х = 2.С – ( - 2с – 3,7 ) – 3с = 3.3х – (4,5 - 2х ) = – ( а + 4 ) =

РОЗВЯЗАННЯ х+(-24)+12+2х= =-22+х х=3х-34 =-22+х х=3х-34

РОЗВЯЗАННЯ 2. с–(-2с–3,7)–3с=с+2с+3,7- 3с=3,7

РОЗВЯЗАННЯ 3. 3х – (4,5 - 2х ) =3х -4,5 +2х =5х – 4,5

РОЗВЯЗАННЯ – ( а + 4 ) =-5- а- 4 = -9-а

РОЗВЯЗАТИ РІВНЯННЯ a) -5 + x =- 2,4 a) -5 + x =- 2,4

РОЗВЯЗАННЯ a) -5 + x =- 2,4 a) -5 + x =- 2,4 х = -2,4 – ( -5) х = -2,4 – ( -5) х =-2,4 +5 х =-2,4 +5 х =2,6 х =2,6

РОЗВЯЗАТИ РІВНЯННЯ б) х – 8,4 = - 6,6 б) х – 8,4 = - 6,6

РОЗВЯЗАННЯ б) х – 8,4 = - 6,6 б) х – 8,4 = - 6,6 х = -6,6 + 8,4 х = -6,6 + 8,4 х = 1,8 х = 1,8

РОЗВЯЗАТИ РІВНЯННЯ в) – 6 – х = 1,2 в) – 6 – х = 1,2

РОЗВЯЗАННЯ в) – 6 – х = 1,2 х = -6 -1,2 х = -6 -1,2 х = -7,2 х = -7,2

ІІІ. Тестові завдання 1.Чому дорівнює сума чисел -3,7 і 7,3 ? а) 11; б)-11; в)-3,6; г) 3,6. а) 11; б)-11; в)-3,6; г) 3,6. 2. Чому дорівнює різниця чисел 0,4 і -5,5? а) 5,9; б)-5,9; в)-5,1; г) 5,1. а) 5,9; б)-5,9; в)-5,1; г) 5,1. 3. Розвяжіть рівняння -22- х = -11,2 а) 10,8; б) 33,2; в)- 10,8; г) -33,2 а) 10,8; б) 33,2; в)- 10,8; г) -33,2 4. Знайдіть корені рівняння |х| =5 а) 5 і 0; б) 0 і -5; в) 5 і -5. а) 5 і 0; б) 0 і -5; в) 5 і Обчисліть суму -2,8 і 0 а) -2,8; б)2,8; в) 0 а) -2,8; б)2,8; в) 0 6. Який знак треба поставити замість * у виразі -5,1 * 3,2 ? а ) >; б) =; в) ; б) =; в) <. 7. Знайдіть корені рівняння |х - 5| = 3 а) -5 і 3; б) 0 і 3; в) 2 і 8; г) 0 і 5. а) -5 і 3; б) 0 і 3; в) 2 і 8; г) 0 і Обчисліть 3,27 – 8,06 + (- 2,94) + 6,73 а) 1; б) -1; в)- 11; г) 11. а) 1; б) -1; в)- 11; г) На скільки сума чисел 15 і – 7 більша за різницю чисел 0,4 і -5 ? а) 3,4; б) 27,4; в) 2,6; г) – 2,6. а) 3,4; б) 27,4; в) 2,6; г) – 2,6.

ВІДПОВІДІ ІУ. ПІДСУМОК УРОКУ ВІДПОВІДІ 1.г) 3,6 2.а) 5,9 3.в) -10,8 4.в) 5 і – 5 5. а) -2,8 6. в) < 7. в) 2 і 8 8. б) в) 2,6

У. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Повторити § 28,30-34 Виконати вправи 1164,1184,1186.

КРОСВОРД 1. Дія, обернена до дії додавання 2. Дія, обернена до дії ділення 3. Результат дії множення 4. Рівність, що містить невідоме 5. Розвязок рівняння 6. Результат дії ділення 7. Результат дії додавання