Ашық сабақ Макаров жалпы орта білім беретін мектебі Тақырыбы: «Квадрат теңдеудің түрлеріне есептер шығару» 8 «а» сынып Пән мұғалімі: Сабирова А.Б. 2014-2015.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Сабақ тақырыбы: Квадраттық теңдеулерді формула бойынша шешу. Алгебра. 8 сынып.
Advertisements

ШҚО, Семей қаласы, « 17 жалпы орта білім беретін мектептің » математика пәні мұғалімі Оразбаева Гульнар Текбаевна Еңбек өтілімі : 20 жыл.
101 орта мектеп Квадрат теңдеулер Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер арқылы шығарылатын есептер арқылы шығарылатын есептер 8 А Сыныбы: 8 А Құлжанова.
Білім -теңіз түбіндегі інжу-маржан. Ж. Баласұғын «Өмір бойы білім алу -әрбір адамның кредосына айналуы керек. Н.Назарбаев. Білімі көп адам құралы сай ұста.
Ашық сабақтар Тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешудің әр түрлі тәсілдері Математика пәнінің мұғалімі Смагулова Мейрамгуль Серикказиновна.
Сабақ тақырыбы: Нүкте және түзу. Екі түзудің өзара орналасуы. 7 сынып.
Квадрат теңдеулер Математика пәнінің мұғалімі: Жунусова К.К. Алгебра 8 сынып Семей қаласы «19 жалпы орта білім беретін мектеп»
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу тақырыбына есептер шығару.
Сабақтың тақырыбы: Осьтік симметрия. Математика 6 сынып.
Сабақтың тақырыбы: ПЫСЫҚТАУ. Сабақтың мақсаты : 1. Бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту және бөлу тәсілдерін пысықтау арқылы оқушылардың білімін, біліктілік.
Сәулет жалпы орта білім беретін мектеп-гимназиясы Сыныбы: 8 а Мұғалімі: Тулешева А.С.
13 ОРТА МЕКТЕБІ Бастауыш сынып мұғалімі: Молдабаева Меруерт Қаланқызы Пән: Математика Сынып: 2 Ә Тараз 2015.
7 сынып геометрия Үшбұрыштар теңдігінің белгілері.
Үшбұрыштар Үшбұрыш деп жазықтықта берілген үш нүктеден және оларды қос-қостан қосатын үш кесіндіден құралған фигураны атайды.
Қызылорда облысы,Қызылорда қаласы 101 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Құлжанова Сәуле Акрамқызы Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту.
Сабақта ойын түрлері арқылы тапқырлық ізденімпаздылық қасиеттерін дамыту, ой белсенділігін артыру. Сауаттылыққа, Шыншылдыққа, ұйымшылдыққа, шығармашылыққа.
Білімділік: Оқушыларға жай бөлшек, үлес, алым, бөлім туралы түсініктер беру. Оқушыларды екі натурал санның бөліндісін жай бөлшек түрінде жаза білуге және.
Виет теоремасы Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Өткен материалдан алған білімдерін оқушы санасына бекіту. Өткен тақырыптар бойынша әртүрлі есептерді шығара.
Бір белгісізді сызықты теңсіздіктерді шешуге есептер шығару а) білімділігі: Бір айнымалысы бар сызықты теңсіздіктерді шешу алгоритмін сақтау, оның шешімдерінің
Транксрипт:

Ашық сабақ Макаров жалпы орта білім беретін мектебі Тақырыбы: «Квадрат теңдеудің түрлеріне есептер шығару» 8 «а» сынып Пән мұғалімі: Сабирова А.Б оқу жылы

Сабақтың мақсаты: Біліктілік: оқушыларға квадрат теңдеу және оның түрлерін, коэффициентін айыра білуді, толымсыз квадрат теңдеулердің берілуіне байланысты шығару жолдарын үйрету, есептей білу қабілетін қалыптастыру. Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін, белсенділігін, қиялын дамыту, дәлелді пікір айта білу, жүйелі қорытынды жасай білу қабілеттерін логикалық ойлауын, сөздік қорын, тез есептеуге машықтану қабілеттерін арттыру Тәрбиелік: оқушыларды дәлдікке, сауаттылыққа, ұжым намысын жоғары қоя білуге, өз бетінше еңбек етіп, қорытынды жасай білуге тәрбиелеу. Сабақтың түрі: жалпылау, білімді жүйелеу сабағы. Сабақта қолданылатын әдістер: сұрақ-жауап, түсіндіру, тест қолдану, деңгейлік тапсырмалар, практикалық есептер шығару. Қолданылатын көрнекіліктер: интерактивті тақта, тест тапсырмалар, (слайд) Сабақ барысы: І. Ұйыдастыру кезеңі: оқушылардың сабаққа қатысуына көңіл бөліп, оқу-құралдарын алғызу, сабақтың барысымен таныстыру. ІІ. Үйге берілген тапсырманы тексеру(ауызша). ІІІ. Өткен материалды қайталау (слайд). ІV. Тест арқылы білімдерін тексеру. V. Деңгейлік тапсырмалар. VІ. Кітаппен жұмыс. 260 (1,3), 263 (1,2,3), 266 (1,2) VІІ. Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма. 260 (2,4), 266 (3,4). VІІІ. Сабақты қорытындылау.

Квадрат теңдеулер Толық квадрат теңдеу Толымсыз квадрат теңдеулер ax + bx=0 (мұндағы с=0) ax + c=0 (мұндағы b=0) ax = 0 (b=0, c=0) Келтірілген квадрат теңдеу 22 2

(b=0, c=0)

(дұрыс тапсаң шар әуеге қалықтайды!) Мына теңдеулердің қайсысы квадраттық теңдеу болады:

Жалқаудың екі досы бар, бірі-ұйқы, бірі күлкі. Отыз тістен шыққан сөз, отыз рулы елге тарайды. Жеті жұрттың тілін біл, жеті түрлі білім біл. Мақалдардың жалғасын тауып, астында берілген тапсырманы орында

толық толымсыз келтірілген (дұрыс тапсаң құс әуеге қалықтайды!)

түрінде берілген теңдеулер толық квадрат теңдеулер деп аталады. болса, онда ол келтірілген Квадрат теңдеу деп аталады. түрінде берілген теңдеу толымсыз квадрат теңдеу деп аталады. түрінде берілген теңдеулер толық квадрат теңдеулер деп аталады. болса, онда ол келтірілген Квадрат теңдеу деп аталады. түрінде берілген теңдеу толымсыз квадрат теңдеу деп аталады. Қатесін тап Толымсыз квадрат теңдеулер 1-ге тең болса келтірілген квадрат теңдеу деп аталады. Толық квадрат теңдеу деп аталады.

0; -1,4 0;7 0; -0,4 0; 0,4 0; 2,5 -7; 7 (дұрыс тапсаң құс әуеге қалықтайды!)

Барлық рационал және иррационал сандар жиыны қалай аталады? 2. Амал таңбасы 3. неге тең? 4.нәрселерді санауда қолданылатын сандар? 5.Құрамында әрпі бар теңдік қалай аталады? 6.Саннан және бөлшек сызығынан тұратын сан?

1-деңгей 1.Теңдеуді шешіңдер: 2.Теңдеудің түбірлерін табыңдар: 3.Квадраттық теңдеуді екімүшенің квадратын бөліп алу Тәсілімен шешіңдер:

2-деңгей 1.Теңдеуді шешіңдер: 2.Екімүшенің квадратын бөліп алу тәсілімен шешіңдер: 3.Теңдеудің түбірлерін табыңдар:

3-деңгей 1.Теңдеуді шешіңдер: 2.Теңдеудің түбірлерін табыңдар: 3.Теңдеуді шешіңдер:

1.Қандай теңдеулерді квадраттық теңдеу деп атайды? 2.Толымсыз квадраттық теңдеулер деп қандай теңдеулерді айтады? 3.Келтірілген квадраттық теңдеу деп қандай теңдеуді айтады? 4. Оның жалпы түрі қандай? 5. Теңдеудің түбірі деп нені айтады? 6. Теңдеуді шешу дегенде нені түсінеміз?