Атырау облысы Құрманғазы ауданы Ганюшкин селосы Абай атындағы орта мектебі Жанханова Тілекші Саясатқызы Химия және биология пәндерінің мұғалімі.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Атырау облысы, Исатай ауданы, Жалпы білім беретін Аққыстау орта мектебі Дайындаған: Жұмахан Аругүл Пән мұғалімі:Гүлбаршын Сыныбы: 11 «в» Пәні: Химия Тақырыбы:Алкандар.
Advertisements

Спирт сөзі латынның шараптың рухы деген сөзінен шыққан. Жүзімнің, қанттың, крахмалдың ферменттік ашуы нәтижесінде түзілетін бұл затты тұрмыста спирт деп.
Ө скемен қ аласында ғ ы химия- биология ба ғ ытында ғ ы Назарбаев Зияткерлік мектебі Химия п ә ніні ң м ұғ алімі Адиканова Зейнегуль Коксегеновнаны ң алкандар.
Семей қаласындағы Т. Аманов атындағы 16 жалпы орта білім беретін мектеп ММ.
Атырау облысы,Мақат ауданы, Бәйге төбе мектеп-балабақша кешенінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Нурганова Х.Е.
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Мұхит атындағы орта жалпы білім беретін мектебінің биология пәнінің мұғалімі.
Физика сабағы 8 сынып. қатты Заттың күйлері плазма сұйық Газ.
Ермаханова Эльмира Әбдібайқызы химия пәнінің мұғалімі «Химия және Өмір» 9-сыныпқа химия пәнінен үйірме сабаққа арналған авторлық бағдарлама Қызылорда облысы,
Әдіс – бұл белгілі бір қорытындыға жетуге көмектесетін әрекеттердің жиынтығы. Әдіс ұғымы (гректің методос сөзінен аударғанда – бірдеңеге бастайтын жол)
Шымкент қаласы Лермонтов атындағы 17 жалпы орта мектебінің оқу жұмысы жөніндегі директордың орынбасары және биология пәні мұғалімі Сапарбекова Талша Мусакуловна.
Көмірсулар Көмірсулар– жартылай функциональды қосылыстар Бұлар молекула құрамында көміртек, сутек және оттек атомдары болатын, сонымен бірге ондағы сутек.
Ойлау мен сөйлеу түрлері Қасиеттері. Балада ойлау мен сөйлеудің даму ерекшеліктері Ойлау мен сөйлеу түрлері Қасиеттері. Балада ойлау мен сөйлеудің даму.
Жобаның тақырыбы: PISA тапсырмалары кіріктірілген тотығу-тотықсыздану реакциялары.
Оқушылардың ғылыми қоғамындағы география секциясының жұмыс бағдарламасы Имашева Шынаргүл Қанатқалиқызы география пәнінің I-санатты мұғалімі Қазақстан Республикасы.
Қызылорда облысы Қазалы ауданы Ақтан ауылы, 190 орта мектеп Төлеу Алтынкүл Мұратбайқызы Химия пәнінің мұғалімі.
Карбон қышқылдары. Карбон қышқылдары дегеніміз құрамында функционалдық карбоксил тобы СООН бар көмірсутектердің туындылары.
Сабақтың тақырыбы: Сан есім. Сабақтың мақсаты: 1. Жаттығулар мен тапсырмалар орындаулар арқылы оқушылардың сан есім туралы алған білімдерін еске түсіруге,
Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану.
Тақырыбы: Тақырыбы: Тайыр Жароков Ауыл күзі Тұщыбек негізгі орта мектебі Жумагалиева Амангул Жанабаевна оқу жылы.
Транксрипт:

Атырау облысы Құрманғазы ауданы Ганюшкин селосы Абай атындағы орта мектебі Жанханова Тілекші Саясатқызы Химия және биология пәндерінің мұғалімі.

Химия 11 Сабақтың тақырыбы: Біратомды спирттер Мақсаты: Оқушыларды органикалық қосылыстардың жаңа класы – спирттермен таныстыру; Міндеттері: Білімдік: біратомды спирттердің құрылысын, алыну тәсілдері, физикалық және химиялық қасиеттері, қолданылуы, тірі организмдерге әсері туралы білім беру; Дамытушылық: логикалық ойлауын дамыту, талдау жасау, салыстыру, өз пікірін айту, түйін жасау іскерліктерін қалыптастыру; Тәрбиелік: Салауатты өмір сүруге тәрбиелеу, өз денсаулығына жауапкершілік сезімін қалыптастыру; Әдістер: проблемалық –ізденіс және ақпараттық- коммуникациялық Формалары: фронталдық, топтық, жұптық

І.Ұйымдастыру ІІ.Білімді өзектендіру Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті Фронталды әңгіме 1.Көмірсутектер дегеніміз не? Көмірсутектердің қандай кластарымен таныстыңдар? 3.Олардың айырмашылығы неде? 4.Функционалдық топ дегеніміз не? Оқушылардың жауабы Көмірсутектер- көміртек пен сутек атомынан тұратын органикалық қосылыстар. Қаныққан және қанықпаған. С-С, С=C. 3,3 байланыстар Функционалды топ-заттардың қасиеттері тәуелді болатын атом немесе атомдар тобы Тапсырма: Метан, этанның құрылымдық формуласын жазып, 1 сутегі атомының орнын –ОН тобымен алмастырыңдар СН3-ОН СН3-СН2-ОН

ІІІ.Жаңа тақырыпты меңгерту Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті Тақырыпты хабарлау.Спирттер. Спирттерді басқа органикалық қосылыстардан қалай ажыратуға болады? Анықтамасын қалай ұсынар едіңіздер? Спирттердің жіктелуі. Біратомды Көпатомды Жалпы формуласы қандай? Дәптерге жазу. Сұрақтарға жауап беру.Оқулық мәтінімен жұмыс: -ОН тобына байланысты. Спирттер – молекуласында көмірсутек радикалымен байланысқан -ОН тобы бар органикалық заттар. Бір –ОН 2 немесе одан да көп –ОН R-ОН – біратомды спирттер Номенклатурасы Метанол (метил спирті) Этанол (этил спирті) Спирттердің жіктелуі Оқулықпен жұмыс. Тапсырма орындау. Пропанолдың молекулалық және құрылымдық форм. жазу.Изомерлерін жазу.

Спирттердің құрылысы Алыну жолдары. Өндірісте және лабораторияда. Дәптерге сызбанұсқа құру. Оқулықпен жұмыс.Реакция теңдеулерін жазу. Физикалық қасиеттері Демонстрация.Этил спирті. Бейнематериал көрсету. Қорытынды жасау. Түссіз, сұйық, ерекше иісі бар заттар. Химиялық қасиеттері. Презентация. Демонстрация.Этил спиртіне металл натрийдің әсері. Қолданылуы. Химиялық эксперимент. Этанолдың белок молекуласына әсері Тыңдайды.Реакция теңдеулерін жазады. Сызбанұсқамен жұмыс. Пікір айтады. Жобасы: Спирттердің тірі организмдерге әсері.

ІУ.Білімді бекіту. Дұрыс тұжырымның тұсына + белгісін қой Тұжырымдаржауап Спирттердің функционалдық тобы -ОН+ Спирттердің жалпы формуласы СпН2пО- Этил спирті адам организміне есірткілік әсер етеді+ Спирттердің мыс(ІІ) оксидімен реакциясы сапалық реакция болып табылады. + С10-ға дейін спирттер арасында газдар бар- Этил спирті белок денатурациясын тудырады. +

УІ.Үйге тапсырма §8-1,8-2, бет 18,19 есептер 170 бет Білімді өзектендіру 1-5 ұпай Жаңа тақырып1-5 ұпай жоба3-5 Білімді бекіту1-6