Tensel Umitker. І Тыныштық ІІ Тәртіп ІY Тазалық ІІІ Татулық Y Талап 5 «Т»

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Жесупова Алмагүл Батрқанқызы Білімі: жоғары Санаты: 2 Өтілімі: 10 жыл 1 «А» сынып Сауат ашу.
Advertisements

Қазақ тілі Электронды оқулық ( Бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған көмекші құрал) Құрастырған :Алибаева.Г.К (1-сыныптың ІІ-жарты жылдығына арналған)
Сөздерді байланыстырудың әдістері 11 сынып. Шешендік сөздің бастан –аяқ тұтастық сипатқа ин болуы үшін айтылатын ойлар бір-бірімен сабақтаса байланысып.
«Білімді мыңды жығар, білекті бірді жығар» мақал.
Мектепке дейінгі балаларды Ы.Алтынсариннің әңгімелерімен тәрбиелеу.
Сабақтың тақырыбы: Күмбірлеген сазды әуен. Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың етістік бойынша алған білімдерін қорытындылау. 2. Шығармашылық белсенділіктерін,
Сабақтың тақырыбы: Қалалық мұражай. Ашық сұрақтар: 1. Балалар біз ай қалада тұрамыз? 2. Қалада не бар? 3. Қалада мұражай бар ма?
Ақшабаева Мереке. Сілтемелер: Оқулық, Бейнеүзік, «Құмырсқа» Слайд.
Математика, 5 сынып Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді азайту.
«Өкпеті» орта мектебі КММ Секенова А.М. Нұрғалиева А.Ж.
С АБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ : М ЫҢ БІР МАҚАЛ, ЖҮЗ БІР ЖҰМБАҚ С АБАҚТЫҢ - МАҚСАТЫ :О ҚУШЫЛАРДЫ ХАЛҚЫМЫЗДЫҢ СӨЗ ӨНЕРІ МАҚАЛ - МӘТЕЛДЕРДІҢ МАҒЫНАСЫН ҰҒЫП, ОЙДА САҚТАП,
Мектеп алды даярлық «А» тобының тәрбиешісі: Кожамкулова Нағимаш С.Сейфуллин атындағы жалпы орта мектебі.
Педагогикалық шеберхана Сабақтың тақырыбы: Бақылау арқылы шығарма жазу Біздің қыс.
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Абайдың табиғат лирикасы Қазақ тілі 10 Б сынып Мұғалім: Зеева Ләззат Шамшыраққызы.
13 ОРТА МЕКТЕБІ Бастауыш сынып мұғалімі: Молдабаева Меруерт Қаланқызы Пән: Математика Сынып: 2 Ә Тараз 2015.
Сабақ тақырыбы: ЖАНАСУ. Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Нұрғожина Г.Ә. Қазақ тілі 7 сынып.
Технология пәнінің мұғалімі: Ербасова А. Мақсаты: Оқушыларға қазақ халқының тоқу дәстүрін қалыптастыру, өнерге бейімдеу, талғампаздығын, әсемдік ерекшеліктерін,
Өтілген сөздермен жұмыс 1. Көше, дос, кітапхана, ертегі, суретші сөздерімен сөйлемдер құрастыру. 2. дәптер сөзіне фонетикалық талдау жасау.
Мен не үйрендім?. Қар жамылды күллі алап, Жүрмедік біз құр қарап Бір топ бала бірлесіп Жасап алдық сырғанақ (Әли Ысқабай)
Өзін – өзі тану 4 Ә сынып Өзін – өзі тану 4 Ә сынып.
Транксрипт:

Tensel Umitker

І Тыныштық ІІ Тәртіп ІY Тазалық ІІІ Татулық Y Талап 5 «Т»

Tensel Umitker Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушылардың алған білімдерін жинақтап бекіту; Дамытушылық: Оқушылардың тіл байлығын, ақыл – ойын, сана – сезімін, білік дағдыларын дамыту; Тәрбиелік: Оқушыларды адамгершілікке, ізгілікке, еңбекқорлыққа, ынтымақтастыққа, бірлікке тәрбиелеу;

Жалпылама лексиканы (кірме, диалект, кәсіби сөздер) біледі; Дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады; Буын түрлерін білемін, дыбыстық талдау жасай алады;

Бекіту сабақ. «Қайталау – білім негізі» Тоқсандық өткен сабақтарға саяхат жасаймыз. 1. «Мен білімдімін» 2. «Қабырғаңмен кеңес» 3. «Жаттығу жұмысы» 4. «Шығармашылық жұмыс» 5. «Меннен сыйлық» 6. «Кім жылдам?» 7. «Білім шыңы» 8. «Үйге сыйлық» Сабақтың барысы:

І өткел. «Мен білімдімін.» (ыстық орындық)

ІІ өткел. «Қабырғаңмен кеңес» (дәптермен жұмыс)

1-топ. 1-тапсырма. Сөйлемдерге керекті кәсіби сөздерді қой. Оңтүстік Қазақстан облысында бау-бақша дақылы жақсы өседі. Оңың ішінде ерте пісетін жемістер дарбыз,.... (әңгелек, атауыз, қоза) 2-тапсырма. Ережесін жалғастыр.... сөздер белгілі бір.... облыс, аудан тұрғындардың.... ғана қолданылатын топ 1-тапсырма. Сөйлемдерге керекті термин сөздерді қой. Қазақ тіл сабағында антоним,..., амонимдерді өттік. ( глобус, синоним, аммиак) 2-тапсырма. Ережесін жалғастыр. Кәсіби сөздер дегеніміз жұрттың.... бірдей түсінкті бола бермейтін, белгілі бір..... я шаруашылық шұғылданатын арасында ғана айтылатын

ІІІ өткел. «Жаттығу жұмысы» (жұппен жұмыс)

1-топ. Сөйлемнен диалект сөздердің астын сыз Менің анам маған кеше дүкеннен қара сым сатып алды. Мен оны сабаққа киіп жүрмін. Көптен бері кездеспеген құдағайымен дүкенде жолығып, үйге келді. Анам қуанғанынан жаңа басталмаған пиалаймен шай берді. «Азон» сөзіне дыбыстық талдау. 2-топ. Сөйлемнен кәсіби сөздердің астын сыз. Біз кеше сыныппен бірге қоза тердік. Біз терімшілерден айнымай қалдық. Сынып оқушыларын қожайын мақтап, еңбекақымызды берді. Еңбекпен тапқан ақшамызға сыныппен бірге үлкен торлама сатып алдық. Еңбектің наны тәтті деген мақалды енді түсінгендейміз. «Кеден» сөзіне дыбыстық талдау

Сергіту сәті

V өткел. «Меннен сыйлық» (Топпен жұмыс)

VІ өткел. «Кім жылдам?» (жұптық жұмыс)

1-топ Жуан буынды сөздер 2-топ. Жіңішке буынды сөздер

1.Еріндік дауысты дыбысты көрсет. А) а, ә, е, Б) е, ұ, ү, С) о, ө, ұ, Д) а, ы ә Е. и, ү, у 2. Дауыссыздар нешеге бөлінеді? А) 1 Б) 2 С) 3 Д) 4 Е) 5 3. Буынның неше түрі бар? А) 7 Б) 6 С) 5 Д) 4 Е) 3 4. Тасымалданбайтын сөзді көрсет А) АҚШ Б) Бақыт С) Тәрбие Д) Жарғы Е) Қазақ

5. Буын үндестігіне бағынбайтын сөзді тап. А) Балалар Б) Қонақта С) Әсемпаз Д) Өнерлі Е) Қора-қора 6. Ашық буыннан құралған сөзді көрсет. А) Өрнек Б) Атты С) Кітап Д) Болады Е) Еңбек 7. Қазақ тіліне тән дыбыстардың саны қанша? А) 9 Б) 10 С) 12 Д) 15 Е) 7 8. Термин сөздерді белгіле А) қасық Б) әмбебеп С) күрте Д) бала Е) бұйрық

Тест жауаптары 1. С 2. С 3. Е 4. А 5. С 6. Д 7. А 8. Б 7-8 «5» 5-6 «4» 3-4 «3» 0-2 «2»

С Қолданылу өрісі тар лексикаға сөйлемдер құрастырып, 2 сөзге дыбыстық талдау жасап келу.

V өткел. «Мен сауаттымын» (Дәптермен жұмыс)

Дәптермен жұмыс Екі дос жігіт жол үстинде келе жатып, бір аюға ұшырасыпты. Бұл екі жігіттің біреуі әлсуз ауру екен де, екіншысі мыкты жігіт екен. Айуды көрген кезде әлгі мықты жігіт,ауру жолдасын тастап, өзі бір үлкен ағаштың басына шығып кетті дейді. Ауру байкус ағашқа шығуға дәрмені жоқ, жерге құлвды да созылып, өлген кісі балды да жатты. «Жаман жолдас» әңгімесіндегі қате жазылған сөздердің дұрыс жазу.