Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Информатика және ақпарат туралы білімдерін арттыру 2. Дамытушылық: Оқушылардың логикасын одан әрі арттыру, ой- өрісін.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Сабақ мақсаты: білімділік: Photoshop программасында суретті безендіру құралдарын тани білуге, берілген суретке түс пен түзету сәйкестігін қолдануға дағдыландыру,
Advertisements

Сабақтың мақсаты: Білімділік: тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері бойынша білімдерін тиянақтап, толықтыру және.
жыл 8 сынып Информатика Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік құжатты өңдеу Мақсаты: 1. Білімділік: Оқушыларды мәтін, мәтінді өңдеу жүйелерімен, мәтіндік.
Сабақтың мақсаты: І Білімділік: Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға, айырмаға түрлендіру.
Сабақтың тақырыбы: «Cos х = а, Sin х = а, tg х = а, ctg x = a түріндегі қарапайым тригонометриялық теңдеулер.»
Математика 6 сынып Қиылысатын түзулер. Нахыпбекова С.М. Лермонтов атындағы 17 жалпы орта мектептің математика пәні мұғалімі.
Аналық тақша қайда орналасқан? Порталдар дегеніміз не? Аналық тақшада нелер орналасқан атап шығыңыз? Шинаның неше түрі бар? Сақтау құрылғысын атаңыз Алмасу.
Ш.Б.АҚШИЕВ, математика пәнінің мұғалімі БҚО, Сырым ауданы, Ж.Досмұхамедов атындағы орта мектеп.
Перне тақта. Пернелер комбинациясы Ctrl + Ctrl + Меңзерді бір абзацқа жоғары жылжытады Ctrl + Ctrl + Меңзерді бір абзацқа төмен жылжытады Ctrl + Ctrl.
Паскаль бағдарламалау тілі бойынша қайталау. Білім берушілік – оқушылардың Паскаль бағдарламалау тілінің операторларын тиімді пайдалану жолдары туралы.
жыл §27. Блокнот және калькулятор Блокнот Блокнот – мәтінмен жұмыс жасауға арналған ең қарапайым программа. Оның ерекшелігі – онда әріпті.
Топтың ережесі 1. Ойды қайталамау. 2. Сөзді бөлмеу. 3. Топта бірін-бірі тыңдау, сыйлау. 4. Сыпайы сөйлеу. 5. Заңдылықтарды есте сақтау Тотығу дәрежесі.
Орындаған: Кахарманова А.Б. ЕҚ 211. Ақпараттық технология – бұл объект, процесс немесе құбылыстың жағдайы туралы жаңа сапалы ақпарат алу үшін мәліметтерді.
...Адамзат үшін ХХІ ғасыр жаңа технологиялардың ғасыры болмақ, ал осы жаңа технологияларды жүзеге асырып, өмірге енгізу, игеру және жетілдіру - бүгінгі.
Сабақтың тақырыбы : Пәні: Алгебра Сыныбы: 9 Пән мұғалімі: Нургалиева Ж.
1 Араша. Аққу,Шор тан һәм Шаян. Ара мен Шыбын. Арыстан мен Тышқан. Мақсаты: Мысал туралы түсінік қалыптастыру.Шығарманың мағынасын ашу,ой-тұжырым жасауға.
LOGO Сабақтың тақырыбы: Мәтінді үзінділерімен жұмыс Сабақтың тақырыбы: Мәтінді үзінділерімен жұмыс Негізгі мақсат: Оқушыларды мәтін жазу ережелерін, мәтінді.
ДЕРБЕС КОМПЬЮТЕРДІҢ БЕЙНЕЖҮЙЕСІ.. Көптеген компьютерлерде графикалық ақпаратты бейнелеудің растрлық тәсілі қабылданған, ягни сурет тікбұрышты нүктелер.
Келимбердиева А. Н. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Оқыту мен оқуда АКТ- ны пайдалану.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Power Point бағдарламасында жұмыс істеуді меңгерту. Білімділік Power Point мүмкіндіктерін пайдаланып презентация құрастыруды.
Транксрипт:

Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Информатика және ақпарат туралы білімдерін арттыру 2. Дамытушылық: Оқушылардың логикасын одан әрі арттыру, ой- өрісін дамыту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды копьютерлік сауаттылыққа, ұқыптылыққа, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, презентатция Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі. 2. Оқушыларды түгелдеп сабақты бастау.

Үйге берілген тапсырманы тексеру Ақпараттың қабылдау тәсілдері

Ақпарат түрлері

Ақпаратты қайта –қайта пайдалану және оны тасымалдау үшін маңызы өте зор.Ақпаратты сақтау үшін адамдар жадыны немесе сыртқы тасығыштарды қолданады. Ерте заманда бұл мақсатта тастар мен паприрус пайдаланылды.

Қазіргі ақпарат қағаз бен электорндық тасығыштарда – дискілер мен флешкаларда сақталады.

Ақпаратты жөнелту Сендер ақпаратты тұрақты жеткізіп отырасыңдар. Мысалы, басқа адаммен сөйлескен кезде. Ақпаратты алыс қашықтыққа жеткізу үшін адамдар әртүрлі құралдар ойлап шығарған. Оларға телеграф, телефонды, теледидарды, интернетті және басқаларды жатқызуға болады.

Ақпаратты жеткізу үдерісінде әрқашан ақпарат көзі және оны қабылдаушы болады. Ақпарат көзі ақпаратты жөнелтеді, ал қабылдаушы- оны қабылдайды.Мысалы, сабақты түсіндіруші мұғалім – ақпарат көзі де, оқушылар – оны қабылдаушы. Ақпарат көзі Жеткізу арнасықабылдаушы

Ақпаратты өңдеу Ақпараттың кез-келген өзгеруі оның өңделуі деп аталады. Ондай ақпаратты адам логикалық ойлау арқылы алады.Басқа мысал ретінде ақпаратты бейнелеу түрінін өзгеруін қарастыруға болады. Мысалы,мәтінді бір тілден екінші тілге аудару. Ақпаратты өңдеу оның бастапқы түрден басқа түрге айналуын немесе ақпарат мазмұнының өзгеруін білдіреді. Ақпаратты өңдеу нәтижесін адам ары қарай өз қажетіне жаратады. Енгізілетін ақпарат Алынатын ақпарат

Саба қ ты бекіту: Комьпютердегі тәжірбиелік жұмыс 1.WordPad мәтіндік редакторын ашыңдар. Ол үшін Пуск – Все программы – Стандартные - WordPad батырмаларын басыңдар 2.Ақпаратты сақтауға, жеткізуге және өңдеуге болады мәтінін теріңдер.Үтір қазақша тергенде жоары қатардағы 6 батырмасын арқылы теріледі, ал бас әріптерді теру үшін Caps Lock пернесін басу керек.Сөздердің арасын ажырату үшін бос орын пернесін бір рет басыңдар. 3.Өз ақпараттарыңды сақтап, программаны жабыңдар.

Сәйкестендіру тесті 1.Ақпаратты сақтау а) мәтінді қазақ тілінен орыс тіліне аудару 2.Ақпаратты жеткізу ә) дәптерге жазу 3.Ақпаратты алу б) телефонмен сөйлесу 4.Ақпаратты өңдеу в) кітапханадан кітап іздеу

Венн диограммасы: Бұрынғы ақпаратҚазіргі ақпарат

Үйге тапсырма : Ақпарат түрлері. Тарауды қайталау. Оқушыларды бағалау.

Сабақ аяқталды. Зейін қойып тыңдағандарыңызғарахмет!