ТЕМА : Множення раціональних чисел МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИКИ МНОЖЕННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ЧИСЕЛ ВИХОВУВАТИ УВАГУ, ЗОСЕРЕДЖЕНІСТЬ І САМОСТІЙНІСТЬ В УЧНІВ РОЗВИВАТИ.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
ТЕМА : Додавання та віднімання раціональних чисел МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИКИ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ЧИСЕЛ ВИХОВУВАТИ УВАГУ, ЗОСЕРЕДЖЕНІСТЬ І.
Advertisements

Думай і роби, роби і думай. Іван Андрійович Крилов.
ТЕМА УРОКУ Додавання раціональних чисел НАВЧАЛЬНА РОЗВИВАЮЧА ВИХОВНА ФОРМУВАТИ вміння і навички додавання раціональних чисел з однаковими і різними знаками.
Тема уроку. Розв'язування вправ на властивості множення. Самостійна робота. Математика 6 клас. Вчитель Т.З.Бикова.
Назвіть результат дії додавання.
Що чекаєте від уроку? Що чекаєте від уроку?. Математичний диктант Записати вирази та їх значення. Суму чисел 3 і 4 збільшити у 8 разів Є два добутки:
ВЛАСТИВОСТІ СТЕПЕНЯ (ПРОДОВЖЕННЯ). ЧАСТКА СТЕПЕНІВ З ОДНАКОВОЮ ОСНОВОЮ.
Урок Узагальнення та систематизація знань з теми «Многочлени»
В ИРАЗИ ЗІ СТЕПЕНЯМИ Олександрівський НВК Зігунова Н.О.
Рівняння Основна тотожність квадратного кореня Основна тотожність квадратного кореня.
Тема. Множення раціональних чисел. Мета. Формувати вміння і навички учнів виконувати множення раціональних чисел; Розвивати логічне мислення учнів, память,
Ділення раціональних чисел. Девіз уроку Думай і роби, роби і думай І.А.Крилов.
Розвязування вправ на всі дії з натуральними числами.
Таблиці ділення на 2 і на 3. Обчислення виразів на дві діі різного ступеня. Творча робота над задачею.
Тема: Неповні квадратні рівняння. РОЗМИНКА ДАЙТЕ ВІДПОВІДЬ: Дайте означення квадратного рівняння. Як називаються числа а, b, c? Яке квадратне рівняння.
ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ. Робота з випереджальним домашнім завданням Алгоритм: 1. Запишіть дані тотожності у зворотному порядку (поміняйте місцями.
Тема уроку: Тема уроку: Розподільний закон множення. Розкриття дужок.
0 +- ВПРАВИ ТЕОРІЯ Час вичерпано! (-4) = = 1 Неправильно Подумай … Використай підказку! Підказк а Підказк а 0:00:10:20:30:40:50:60:70:80:90:100:110:120:130:140:15.
РОЗКЛАДАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ НА МНОЖНИКИ СПОСОБОМ ГРУПУВАННЯ.
Урок У – успіх; Р – радість; О – обдарованість; К – компетентність. Шевчук А. Г.
Транксрипт:

ТЕМА : Множення раціональних чисел МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИКИ МНОЖЕННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ЧИСЕЛ ВИХОВУВАТИ УВАГУ, ЗОСЕРЕДЖЕНІСТЬ І САМОСТІЙНІСТЬ В УЧНІВ РОЗВИВАТИ ЦІКАВІСТЬ ДО ПРЕДМЕТУ МАТЕМАТИКИ

НЕ ВВАЖАЙ НЕВДАЧЕЮ ТЕ, НЕ ВВАЖАЙ НЕВДАЧЕЮ ТЕ, ЩО МОЖНА ВИПРАВИТИ ЩО МОЖНА ВИПРАВИТИ Ж.- Ж. РУССО Ж.- Ж. РУССО

Хід уроку І. КОНТРОЛЬ І ОЦІНКА ЗНАНЬ УЧНІВ а) повторення раніше вивченого матеріалу ( метод незакінчених речень ) ( метод незакінчених речень ) Щоб додати два відємні числа, треба …Щоб додати два відємні числа, треба … Щоб додати додатне та відємне числа, треба …Щоб додати додатне та відємне числа, треба … Щоб розкрити дужки перед якими стоїть знак +, треба…Щоб розкрити дужки перед якими стоїть знак +, треба… Щоб розкрити дужки перед якими стоїть знак -, треба…Щоб розкрити дужки перед якими стоїть знак -, треба… Доданки, які мають однакову буквенну частину називаються...Доданки, які мають однакову буквенну частину називаються... Щоб помножити два відємні числа, треба...Щоб помножити два відємні числа, треба... Щоб помножити додатне і відємне число, треба...Щоб помножити додатне і відємне число, треба... Числовий множник називають...Числовий множник називають... б) властивості множення б) властивості множення 1. a × b = b × a 1. a × b = b × a 2. (a × b) × c = a × (b × c) 2. (a × b) × c = a × (b × c) 3. а × 0 = 0 3. а × 0 = 0 4. а × (- 1) = - а 4. а × (- 1) = - а 5. а × 1 = а 5. а × 1 = а

ІІ. ФОРМУВАННЯ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ Обчислити (усно): Обчислити (усно): а) -3,5 × 0 = б) 0 × (- 4,3) = в) -2,5 × (-1) = г) 4,7 × 1 = д) 7 × (-5) = е) - 4 × 2,5 = є) -10 × 0,5 = ж) -2 × (- 0,8) = з) (-1) ²³ = к) (-1) ³² =

Назвати коефіцієнт 1)-2,3х 2)4,2ав 3)1,3ху 4)- с 5)х 6)-8х × 4

Обчислити: а)-2,5 × (-1) ×1,7 ×0,4 =

Розвязання а)-2,5 × (-1) ×1,7 ×0,4 = 2,5 ×0,4 × 1,7= 1,7

Обчислити: б) 0,9 ×(-8) ×(-15) ×( -5)= б) 0,9 ×(-8) ×(-15) ×( -5)=

Розвязання б) 0,9 ×(-8) ×(-15) ×(-5) = - 0,9 ×8 ×5 ×15 = - 0,9 ×40 ×15 = = - 0,9 ×10 ×4 ×15= - 9 × 60 = = - 0,9 ×10 ×4 ×15= - 9 × 60 = - 540

СПРОСТИТИ ВИРАЗ х + ( - 24 ) х = 2.С – ( - 2с – 3,7 ) – 3с = 3.3х – (4,5 - 2х ) = – ( а + 4 ) =

РОЗВЯЗАННЯ х+(-24)+12+2х= = х х=3х-34 = х х=3х-34

РОЗВЯЗАННЯ 2. С – (-2с–3,7)–3с=с+2с+3,7-3с=3,7

РОЗВЯЗАННЯ 3. 3х – (4,5 - 2х ) =3х - 4,5 +2х = 5х – 4,5

РОЗВЯЗАННЯ – ( а + 4 ) =-5- а- 4 = -9-а

РОЗВЯЗАТИ РІВНЯННЯ a) х (5+х) =0 a) х (5+х) =0

РОЗВЯЗАННЯ a) х (5+х) =0 a) х (5+х) =0 х=0 або 5+х = 0 х=0 або 5+х = 0 х = -5 х = -5 Відповідь: 0 і – 5 Відповідь: 0 і – 5

РОЗВЯЗАТИ РІВНЯННЯ б) -2(х - 3) (1+х) =0 б) -2(х - 3) (1+х) =0

РОЗВЯЗАННЯ б) -2(х- 3) (1+х) =0 б) -2(х- 3) (1+х) =0 х-3 =0 або 1+х =0 х-3 =0 або 1+х =0 х = 3 х = -1 х = 3 х = -1 Відповідь: 3 і - 1. Відповідь: 3 і - 1.

ІІІ. Тестові завдання 1.Чому дорівнює добуток чисел 5,6 і -5 ? а) 28; б)-28; в)-25,3; г) 25,3. а) 28; б)-28; в)-25,3; г) 25,3. 2. Обчислити: -7,4 ×(-10) а) 0,74; б)-0,74; в)-74; г) 74. а) 0,74; б)-0,74; в)-74; г) Обчислити: (-7)² а)14; б) -14; в) - 49; г) 49. а)14; б) -14; в) - 49; г) Обчисліть добуток -2,6 і 0 а) -2,6; б)2,6; в) 0 а) -2,6; б)2,6; в) 0 5. Назвіть коефіцієнт виразу - 2,3ав а) -2,3; б) 2,3; в) 1. а) -2,3; б) 2,3; в) Який знак треба поставити замість * у виразі - 5,1 × (-2) × ( -3,5 ) × 7 * 0 ? 6. Який знак треба поставити замість * у виразі - 5,1 × (-2) × ( -3,5 ) × 7 * 0 ? а ) >; б) ; б) < ; в)=. 7. Визначте коефіцієнт добутку 2а × (-3а) ×(-а) 7. Визначте коефіцієнт добутку 2а × (-3а) ×(-а) а) -3; б) 2; в) 6; г) -6. а) -3; б) 2; в) 6; г) На скільки добуток чисел -6 і – 2,8 більший за їх суму? 8. На скільки добуток чисел -6 і – 2,8 більший за їх суму? а) 8; б) 25,6; в) -8; г) –25,6. а) 8; б) 25,6; в) -8; г) –25,6. 9. Розвяжіть рівняння (х+6) (х- 4) =0 9. Розвяжіть рівняння (х+6) (х- 4) =0 а) - 6 і 4; б) -6 і -4; в) 6 і 4; г) 6 і -4. а) - 6 і 4; б) -6 і -4; в) 6 і 4; г) 6 і -4.

ВІДПОВІДІ ІУ. ПІДСУМОК УРОКУ ВІДПОВІДІ 1.б) г) 74 3.г) 49 4.в) 0 5. а) - 2,3 6. б) < 7. в) 6 8. б) 25,6 9. а) - 6 і 4

У. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Читати §35, повторити розподільний закон множення; Виконати тестові завдання с 230.

КРОСВОРД 1. Дія, обернена до дії додавання 2. Дія, обернена до дії ділення 3. Результат дії множення 4. Рівність, що містить невідоме 5. Розвязок рівняння 6. Результат дії ділення 7. Результат дії додавання