Сабақтың тақырыбы : Пәні: Алгебра Сыныбы: 9 Пән мұғалімі: Нургалиева Ж.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру Алгебра-9.
Advertisements

Сабақтың мақсаты: Білімділік: тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері бойынша білімдерін тиянақтап, толықтыру және.
Сабақтың тақырыбы: «Cos х = а, Sin х = а, tg х = а, ctg x = a түріндегі қарапайым тригонометриялық теңдеулер.»
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Ауызша сұрақтар ІІІ.Топтық жұмыс. ІV. Оқулықпен жұмыс. V.Тест тапсырмалары. VІ.Үйге тапсырма. VІІ. Қорытынды.
Сабақтың мақсаты: І Білімділік: Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға, айырмаға түрлендіру.
Математика 6 сынып Қиылысатын түзулер. Нахыпбекова С.М. Лермонтов атындағы 17 жалпы орта мектептің математика пәні мұғалімі.
Ш.Б.АҚШИЕВ, математика пәнінің мұғалімі БҚО, Сырым ауданы, Ж.Досмұхамедов атындағы орта мектеп.
Алгебра 11 сынып Сабақ тақырыбы: Логарифмдік теңдеулерді шешу.
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері Мақсат: Әрбір ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбалары, тригонометриялық функциялардың периодтылығы,
Сабақ мақсаты: білімділік: Photoshop программасында суретті безендіру құралдарын тани білуге, берілген суретке түс пен түзету сәйкестігін қолдануға дағдыландыру,
Тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары.
Алгоритм - іс-әрекеттің рет-ретімен орындалуы Сызықтық Тармақталған Циклдік.
Математика- ақыл,ойды ретке келтіретін ғылым. Жай бөлшектерді көбейту Умножение обыкновенных дробей The multiplication of fractions.
59 мектеп-гимназия Информатика пәні мұғалімі: Кажитаева Миргуль Жумабаевна.
Алгебра-9 Блиц- соаллар 1 - соал : Градуслиқ /радианлиқ/ өлчәмдә берилгән булуңни радианлиқ / градуслиқ / өлчәмгә қандақ алмаштуришқа болиду?
Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы Ембі қызмет көрсету саласы колледжі Космагамбетова Молдир Бериковна (арнаулы пәндер оқытушысы)
Пән: Физика Сынып: 7. Оқу мақсаты: – тығыздықтың физикалық мағынасын түсіндіру; – сұйықтар мен қатты денелердің тығыздығын тәжірибе.
Паскаль бағдарламалау тілі бойынша қайталау. Білім берушілік – оқушылардың Паскаль бағдарламалау тілінің операторларын тиімді пайдалану жолдары туралы.
Сабақтың тақырыбы : Математикалық маятниктің тербелісі Жамбыл облысы Сарысу ауданы Жаңатас қаласы Шоқан Уәлиханов мектеп-гимназиясы Тастанбекова Айпарша.
Сабақтың тақырыбы: Фотоэффект тақырыбына есептер шығару Практикалық сабақ.
Транксрипт:

Сабақтың тақырыбы : Пәні: Алгебра Сыныбы: 9 Пән мұғалімі: Нургалиева Ж.

Сабақтың мақсаты : 1.Білімділік : Тригонометриялық функцияларды анықтау барысында олардың қасиеттерін,қосу және келтіру формулаларын меңгеру, оны есеп шығару барысында қолдана білуге үйрету. 2.Дамытушылық: Тақырыпты меңгеру барысында әртүрлі ойындар арқылы оқушылардың қызығушылығын арттыру, ақыл-ойын, логйкалық ойын,ой-өрісін кеңейтіп, іздену қасиеттерін арттыру. 3.Тәрбиелік :Оқушыларды ұқыптылыққа,өз ойын дәйекті баяндай білуге үйрету. Сабақтың типі: Пысықтау – жинақтау. Сабақтың түрі; Ойын сабағы. Сабақтың әдісі : Сұрақ – жауап,талдау –жинақтау

Сабақтың барысы : I.Кіріспе бөлімі. Ұйымдастыру кезеңі. 1) Оқушыларды түгелдеу, сабаққа даярлық жасау 2)Үй тапсырмасын тексеру 3) Топқа бөлу.

ІІ. Негізгі бөлімі 1. Кім жылдам? 2. Менің білім деңгейім 3. Есептер шығару 4. Жылдамдық 5. Тапқырлық ІІІ. Қорытынды бөлім

(сұрақ-жауап)

1.Қандай тригонометриялық функцияларды жұп функциялар қайсысын тақ функциялар деп атаймыз? 2.І ширектің бұрыштары қандай ? 3.ІІ ширектің бұрыштары қандай ? 4.ІІІ ширектің бұрыштары қандай ? 5.ІV ширектің бұрыштары қандай ?

Тест тапсырмалары

бұрышы координаталар жүйесінің қай ширегінің бұрышы ? А)І ширектің ; Ә) ІІ ширектің Б) ІІІ ширектің 2.sin 90 0 –тің мәні неге тең ? А) 0; Ә) 1; Б) -1 3.Сағат тілі айналуының бағыты бойынша бүрғаннан пайда болатын бұрыш қандай бүрыш ? А) оң бұрыш Ә) теріс бұрыш Б) бастапқы радиус 4.tg0 0 –тың мәні неге тең ? А) 0; Ә) 1; Б) бұрышы координаталар жүйесінің қай ширегінің бұрышы болады? А) І ширектің ; Ә) ІІ ширектің Б) ІІІ ширектің

6. sin α неге тең ? А). sin α = Ә). sin α = Б). sin α = 7. соs 60 0 – тің мәні неге тең ? А) 1; Ә) 0; Б) 8..соs sin сtg90 0 = ? А) 1; Ә) 2; Б) 3 9.Косинустың таңбасы қай ширекте оң ? А) І және ІІ; Ә) І және ІІІ Б) І және ІV 10.соs α +. sin α өрнегінің мәнін табыңдар, мұндағы α = 90 0 А) 1; Ә) 0; Б) 2

Жауаптары: 1.Б 6.А 2.Ә 7.Б 3.Ә 8.Ә 4.А 9.Б 5.Б 10.А

1) Sin соs 30 0 = 2)tg tg tg 30 0 = 3)2 соs Sin tg45 0 = 4) 4 Sin 30 0 =

Сөйлемді 1минутта ретімен оқып шығу.

деп аталады, В нүктесінің, абсциссаға қатынасы, тангенсі, α бұрышының, ординатасының

В нүктесінің ординатасының абсциссаға қатынасы α бұрышының тангенсі деп аталады

Тригонометрия сөзін пайдаланып: Әр әріптен басталатын математикалық термин жазу

1)Бағалау 2)2)Үйге тапсырма беру. Тригонометриялық функциялар. Оқу.

Келесі кездескенше сау болы ң ыздар !!!