Вчитель: Волик А.В.
ТЕМА : ЧОТИРИКУТНИКИ МЕТА: Формувати поняття чотирикутника. Навчити виконувати побудови чотирикутника,позначати діагоналі та вершини. Розвивати память, увагу, логічне мислення. Виховувати самостійність. Обладнання: лінійки,олівці,підручники,зошити Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку І. Організація класу 1. Перевірка готовності до уроку ІІ. Актуалізація опорних знань Бесіда - Які геометричні фігури ви знаєте? (квадрат,ромб…) - Назвіть скільки кутів має трикутник? ( 3 ) - Якими буквами позначаються вершини геометричних фігур? ( великими)
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянемо дану тему Чотирикутники, де ви дізнаєтеся все про чотирикутники, його сторони,вершини, точки та діагоналі.
Означення чотирикутника Чотирикутником називається фігура, що складається з чотирьох точок і чотирьох відрізків, які послідовно їх зєднують. Жодна з трьох даних точок не лежать на одній прямій. Відрізки, які зєднують ці точки не перетинаються. Точки A, B, C, D – вершини чотирикутника. Відрізки AB, BC, CD, AD – сторони чотирикутника.
Означення чотирикутника (продовження) Чотирикутник позначається його вершинами. Вершини чотирикутника називаються сусідніми, якщо вони є кінцями однієї з його сторін. Несусідні вершини називаються протилежними. Відрізки, які зєднують протилежні вершини чотирикутника, називаються діагоналями. Сторони, які виходять з однієї вершини, називаються сусідніми. Сторони, що не мають спільних вершин – протилежні. Сума довжин усіх сторін чотирикутника називається периметром.
Означення чотирикутника (продовження) Сусідні вершини P, M, C. (M, K, C). Несусідні вершини Р, К (М, С) – протилежні. Сусідні сторони – МР, РС (МК, КС). Протилежні сторони РС, МК (МР, КС). Діагоналі – МС, РК. Периметр: МР+МК+КС+РС=Р
V. Закріплення вивченого матеріалу 3 (2,3) 2) Р = = 31 см 3) Р = = 34 мм 6 ( ст.12) а8см b12см c16см d18см P
Задача 1 Розв`язання. 1)У АВС АС < АВ, у ADC AD <AC + CD (за нерівністю трикутників). 2) Тоді AD < AC + CD < AB + BC +CD. 3) AB < BC + CD + AD, BC < CD + AD + AB, CD < AD + AB + BC. Доведіть, що кожна сторона чотирикутника менша від суми трьох інших його сторін.
VI. Підсумок уроку Що таке чотирикутник? Якими буквами позначаємо вершини чотирикутника? Чи можемо ми провести діагоналі в чотирикутнику? Що сподобалося на уроці? Що дізналися нового?
ЗАВДАННЯ ДОДОМУ Параграф 1 ст. 8 2 (2) ; 3 (1) Вивчити правила