7 А сынып Алгебра Математикалық 1-бекет Деңгейлік тапсырмалар 2-бекет Олимпиадалық тапсырмалар 3-бекет Ауызша т апсырмалар.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Математикалық 8.Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу ережесі. Ауызша сұрақтарға жауап 1.Жай бөлшек дегеніміз не? 2.Қандай бөлшектердің түрін білесіңдер? 3.Дұрыс.
Advertisements

Сабақ тақырыбы: Квадраттық теңдеулерді формула бойынша шешу. Алгебра. 8 сынып.
Сабақ тақырыбы: Нүкте және түзу. Екі түзудің өзара орналасуы. 7 сынып.
Алгебра 7 сынып «Қысқаша көбейту формулалары» «Қысқаша көбейту формулалары» (білімді тиянақтау ) Математика-информатика мұғалімі Калиева Сауле Сырбайқызы.
Математика 5 сынып Сабақ тақырыбы: Жай бөлшектерді көбейту.
7 сынып геометрия Үшбұрыштар теңдігінің белгілері.
ШҚО, Семей қаласы, « 17 жалпы орта білім беретін мектептің » математика пәні мұғалімі Оразбаева Гульнар Текбаевна Еңбек өтілімі : 20 жыл.
Квадрат теңдеулер Математика пәнінің мұғалімі: Жунусова К.К. Алгебра 8 сынып Семей қаласы «19 жалпы орта білім беретін мектеп»
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Үшбұрыштар Үшбұрыш деп жазықтықта берілген үш нүктеден және оларды қос-қостан қосатын үш кесіндіден құралған фигураны атайды.
Білім -теңіз түбіндегі інжу-маржан. Ж. Баласұғын «Өмір бойы білім алу -әрбір адамның кредосына айналуы керек. Н.Назарбаев. Білімі көп адам құралы сай ұста.
Алгебра 8«б» сынып Математика пәнінің мұғалімі: Жұмағанбетов Д 13 жалпы орта мектебі.
Сабақтың тақырыбы: Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау. Физика 8 сынып А.Байтұрсынов атындағы 20 мектептің физика пәні мұғалімі: Оразбаева А.К.
Математика, 5 сынып Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді азайту.
Базарбаева А 6 Е. Сабақтың тақырыбы: VI тарау бойынша қайталау. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Тарау бойынша алған білімдерін жинақтап бір жүйеге келтіру,
Армысыздар оқушылар! Сіздерге сәттілік тілей отырып бүгінгі сабағымызды бастайық.Іске сәт!
Қ айталау с ұ ра қ тары??? – Қ андай те ң деуді бір айнымалысы бар сызы қ ты қ те ң деу деп атайды? – Қ андай те ң деулер м ә ндес те ң деулер деп аталады?
101 орта мектеп Квадрат теңдеулер Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер арқылы шығарылатын есептер арқылы шығарылатын есептер 8 А Сыныбы: 8 А Құлжанова.
Тік төртбұрыштың ауданы. Б І Л І М Д І Л І К М А Қ С А Т Ы: Оқушылардың тік төртбұрыштың ауданын есептер шығаруда қолдана білу деңгейлерін арттыру. Д.
Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану.
Транксрипт:

7 А сынып Алгебра

Математикалық

1-бекет Деңгейлік тапсырмалар 2-бекет Олимпиадалық тапсырмалар 3-бекет Ауызша т апсырмалар

Тест тапсырмалары MyTest бағдарламасымен құрылған. Компьютерде орындайды.

Баға «2»«3»«4»«5» Вагон Билет жоқ Жалпы Плацкарт Купе

Деңгейлік тапсырма

А деңгей- жалпы вагондағы оқушыларға 1. Тепе-теңдікті дәлелдеңдер: (х – 1)(х+1)(х 2 +1)(х 4 +1)=х Амалдарды орындаңдар: 3. Теңдеуді шешіңдер: 4х 2 -9=0 В деңгей плацкарттағы оқушыларға 1.Санды өрнектің мәнін табыңдар: (2 – 1)(2+1)(2 2 +1)(2 4 +1)(2 8 +1)– Бос орындарды толтырыңдар: (*+*) 2 =*+84x 2 y 3 +49y 6 3.Көбейткіштерге жіктеңдер: 64a b 9 С деңгей Купедегі оқушыларға 1. Тиімді тәсілмен есептеңдер: Өрнекті ықшамдаңдар: (х+1) 3 -3(х+1) 2 +3(х+1)-1 3. Бос орындарды толтырыңдар: (3х 5 +*) 3 =*+108x 10 y 2 +*+*

А деңгей- жалпы вагондағы оқушыларға 1.Тепе-теңдікті дәлелдеңдер:(х –1)(х+1)(х 2 +1)(х 4 +1)=х 8 -1 Дәлелдеуі: (х 2 – 1)(х 2 +1)(х 4 +1)= (х 4 – 1)(х 4 +1)= х 8 -1 х 8 -1=х Амалдарды орындаңдар. Шешуі: 3.Теңдеуді шешіңдер: 4х 2 -9=0 Шешуі: 4х 2 -9=0 (2х-3)(2х+3)=0 2х-3=0 2х+3=0 2х=3 2х=-3 x=1,5 х=-1,5 Жауабы: x 1 =1,5, х 2 =-1,5

В деңгей Плацкарттағы оқушыларға 1.Санды өрнектің мәнін табыңдар: (2 – 1)(2+1)(2 2 +1)(2 4 +1)(2 8 +1)–2 16 Шешуі: (2–1)(2+1)(2 2 +1)(2 4 +1)(2 8 +1)–2 16 = =(2 2 –1)(2 2 +1)(2 4 +1)(2 8 +1)–2 16 = –2 16 = –1 Жауабы: Бос орындарды толтырыңдар: (*+*) 2 =*+84x 2 y 3 +49y 6 Шешуі: (6х 2 +7у 3 ) 2 =36х 4 +84x 2 y 3 +49y 6 3.Көбейткіштерге жіктеңдер: 64a b 9 Шешуі: 64a b 9 =(4a 2 -5b 3 )(16a 4 +20a 2 b 3 +25b 6 )

С деңгей Купедегі оқушыларға 1. Тиімді тәсілмен есептеңдер: Шешуі: = = (2961-8)(2961+8)= = ( )= =64 Жауабы: Өрнекті ықшамдаңдар: (х+1) 3 -3(х+1) 2 +3(х+1)-1 Шешуі: (х+1) 3 -3(х+1) 2 +3(х+1)-1=(х+1-1) 3 =х 3 Жауабы: х 3 3. Бос орындарды толтырыңдар: (3х 5 +*) 3 =*+108x 10 y 2 +*+* Шешуі: (3х 5 +4у 2 ) 3 =27х x 10 y х 5 у 4 +64у 6

Олимпиадаға дайындық

8.14 Есептеңдер: (1- ) (1- )(1- ) (1- )***(1- ) 7.10 х 3 - 7х- 6 өрнегін көбейткіштерге жіктеңдер.

8.22 х 4 +х 2 +1 өрнегін көбейткіштерге жіктеңдер х 8 +х 4 +1 көпмүшесін үш көбейткішке жіктеңдер. 9.9 a+в+с=5, aв+ас+вс=5 екендігі белгілі болса, онда a 2 +в 2 +с 2 өрнегі нешеге тең? 9.22 х 4 +4 өрнегін көбейткіштерге жіктеңдер.

Қысқаша көбейтудің қандай формулаларын білесіңдер? Оларды неге қысқаша көбейту формулалары деп атайды? Қысқаша көбейту формулалары қандай мақсатта қолданылады?

Қосымша тапсырмалар санының соңғы цифрын анықтаңдар Топтау тәсілімен теңдеуді шешіңдер: 4х 4 –5х 2 +1=0

Көбейткіштерге жіктеңдер: а n +b n, n-тақ сан болғанда а n -b n а 2 +18аb+81b 2, с 4 – 121, х 3 +8, 9 – (х-2) 2. Көбейткіштерге жіктеңдер: а 2 +2аb+b 2 –9, х 4 – 125х 27а 3 – а 5, 9 – (х-2) 2. а 2 +18аb+81b 2 ; с 4 – 121; х 3 +8; 9–(х-2) 2.

Үй тапсырмасы

Купе вагонымен келсеңіз: Паскаль үшбұрышын қолданып, келесі екімүшелерді 4,5,6,7- дәрежелерге шығарып, көпмүше түрінде көрсетіңдер :(у-2), (с+1), (а 2 +в 3 ), (в+3) Плацкарт вагонымен келсеңіз: Пифагор есебі. Кез келген 1-ден өзге тақ сан екі квадраттың айырмасына тең. Жалпы вагонымен келсеңіз: Диофант есебі. Қосындысы 20, ал көбейтіндісі 96 болатын екі санды табыңдар. Диофант осы есепті шешу үшін квадраттар айырмасы формуласын қолданды. Сендер де солай шығарып көріңдер. Қосымша тапсырма: Қысқаша көбейту формулалары , 30.46

Сабақты қорытындылау

! Сабақ өте жақсы ұнады және бар мүмкіндігімді пайдаландым !? Сабақ ұнады және өз мүмкіндігімше қатыстым ? Тарау бойынша әлі жұмыс жасау керек