Алгебра 11 сынып Сабақ тақырыбы: Логарифмдік теңдеулерді шешу.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Сабақтың тақырыбы: «Cos х = а, Sin х = а, tg х = а, ctg x = a түріндегі қарапайым тригонометриялық теңдеулер.»
Advertisements

Сабақтың тақырыбы : Пәні: Алгебра Сыныбы: 9 Пән мұғалімі: Нургалиева Ж.
Сабақтың мақсаты: І Білімділік: Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға, айырмаға түрлендіру.
Математика 6 сынып Қиылысатын түзулер. Нахыпбекова С.М. Лермонтов атындағы 17 жалпы орта мектептің математика пәні мұғалімі.
Ш.Б.АҚШИЕВ, математика пәнінің мұғалімі БҚО, Сырым ауданы, Ж.Досмұхамедов атындағы орта мектеп.
Сабақтың тақырыбы: Алгоритмнің түрлері.. а)білімділік: Компьютерде есептер шығару кезеңдерін, программалау тілдерінің құрылымын, командалары мен операторларының.
Сабақтың тақырыбы: Фотоэффект тақырыбына есептер шығару Практикалық сабақ.
59 мектеп-гимназия Информатика пәні мұғалімі: Кажитаева Миргуль Жумабаевна.
Тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары.
Сабақтың мақсаты: Білімділік: тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері бойынша білімдерін тиянақтап, толықтыру және.
Орындаған: 7 А сынып оқушысы Смагулова Дальмира Тақырыбы: Пи саны.
Сабақ мақсаты: білімділік: Photoshop программасында суретті безендіру құралдарын тани білуге, берілген суретке түс пен түзету сәйкестігін қолдануға дағдыландыру,
Гаусс әдісі Сабақтың тақырыбы:. Сабақтың мақсаты: Гаусс әдісін қолданып сызықты теңдеулер жүйесін шешуге үйрету, есептер шығаруға дағдыландыру, әдістердің.
Информатика п ә ніні ң м ұғ алімі Тлегенова Жанат М ұ рас қ али қ ызы 1 Сызықтық алгоритмдерді бағдарламалау Сабақ мақсаты: А) бiлiмдiлiк: оқушыларды Паскаль.
Қарабалаева Салтанат Алтайқызы Шымкент қаласы 84. К.Э.Циолковский атындағы жалпы орта мектебінің математика мұғалімі Модуль таңбасы бар тригонометриялық.
Алгоритм - іс-әрекеттің рет-ретімен орындалуы Сызықтық Тармақталған Циклдік.
Математика- ақыл,ойды ретке келтіретін ғылым. Жай бөлшектерді көбейту Умножение обыкновенных дробей The multiplication of fractions.
9-сынып: Негізгі мақсаттар Қышқылдар мен сілтілердің және тұздардың судағы ерітінділерде диссоциациялану қасиеттерін біле отырып, электролиттік диссоциациялану.
Сабақтың тақырыбы Шамалар. Алгоритмдік тілдегі шамалар Тұрақты Мәні өзрермейтін шамалар Айнымалы Мәні өзгеріп отыратын шамалар.
Оқушылардың MS Power Point бағдарламасы бойынша меңгерген білімдерін қорытындылау, алған теориялық білімдерін практикада қолдана білуге үйрету.
Транксрипт:

Алгебра 11 сынып Сабақ тақырыбы: Логарифмдік теңдеулерді шешу.

Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Сабақтың мақсатын қою.Сабақтың мақсатын қою 3.Оқушылардың білімін тексеруОқушылардың білімін тексеру а) Ауызша сұрақтар ә) ТоптастыруТоптастыру 4. Білімді қорытындылау және жүйелеуБілімді қорытындылау және жүйелеу а) Ауызша есептер шығару ә) Логарифмдік теңдеулерді шешу тәсілдерін пайдаланып есептер шығару б Ұпай жинау ойыныҰпай жинау ойыны с) Activote- тест құрылғысының көмегімен есептерін шығаруActivote- тест құрылғысының көмегімен есептерін шығару

Үйге тапсырма: 334

Сабақ мақсаты: 1.Оқушыларға логарифмдік теңдеулерді шешудің әдіс-тәсілдерін оқытып үйрету. 2.Логарифмдік теңдеулерді шешу үшін алдымен берілген логарифмдік функцияның анықталу облысын табу, логарифмнің анықтамасын және логарифмнің қасиеттерін қолдана алу дағдыларын қалыптастыру, есептерді өзбетінше шығара алуы іскерліктерін арттыру. 3.Оқушыларды еңбек сүйгіштікке, адалдыққа, тиянақтылыққа, зейінділікке тәрбиелеу. кері

1. Сендер қандай теңдеулердің түрін білесіңдер? -Рационал теңдеулер; - Бөлшек рационал теңдеулер; -Сызықтық теңдеулер; -Квадрат теңдеулер; -Иррационал теңдеулер; -Тригонометриялық теңдеулер; -Көрсеткіштік теңдеулер; -Логарифмдік теңдеулер. 2. Қандай теңдік теңдеу- деп аталады? Құрамында мәнін табу қажет болатын әрпі бар теңдікті теңдеу деп атайды. 3. Теңдеудің түбірі дегеніміз не ? Әріптің теңдеуді тура санды теңдікке айналдыратын мәні теңдеудің түбірі - деп аталады.

4. Теңдеуді шешу дегеніміз не? Теңдеуді шешу дегеніміз- оның барлық түбірлерін табу немесе олардың жоқ екенін дәлелдеу. 5. Негізі а болатын N санының логаримі дегеніміз не? Негізі а болатын N санының логарифмі деп- N санына тең болатын негіздің дәреже көрсеткішін айтамыз. Анықтама бойынша: 6. Қандай теңдеу логарифмдік деп аталады? түрінде берілген немесе осы түрге келетін теңдеуді логарифмдік теңдеу деп атайды. 7. Логарифмдік теңдеулерді шешудің қандай тәсілдерін қарастырдық? а) потенциалдау; б) екі жақ бөлігін бірдей негізге келтіру; с) жаңа айнымалы енгізу; д) жаңа негізге көшу. кері

5 Потенциалдау тәсілі 10 Екі жақ бөлігін бірдей негізге келтіру тәсілі 15 Жаңа айнымалы енгізу тәсілі 20 Жа ң а негізге к ө шу т ә сілі кері