Малюємо котика «Хто з хвостиком та з вусиками? В кого лапки з подушечками? Як ступа, ніхто не чує, Тихо, крадучись, полює. І маленькі сірі мишки Утікають геть від…(кішки!)»
Мета: усвідомлення дітьми виробу положення аркуша паперу (горизонтальне чи вертикальне). Гарне заповнення усієї зображальної поверхні. Дати уявлення про узгодження форми і будови. Формування навичок вільного малювання. Закріпити вміння передавати в малюнку обєм іграшки. спостережливість Розвивати відчуття кольору, мислення, творчу уяву, память, спостережливість, уміння правильно передавати колір предмета. Виховувати любов і шанобливе ставлення «до братів наших менших».
Обладнання: Папір Фломастери Олівці кольорові Таблиці «Котик» Простий олівець Книга
Хід заняття I Організація заняття II Перевірка робочих місць III Основна частина заняття.
Вступна розповідь керівника Повідомлення теми і мети заняття. Дивний світ навколо нас, він настільки різний, невідомий, загадковий. Сьогодні ми познайомимось з різнокольоровими котиками. Будемо знати як колір впливає на поведінку кішки, на її характер. У природі зустрічаються кішки різного кольору: білі, чорні, руді, плямисті, сірі, смугасті, і т. д. Сьогодні ми помандруємо до чарівної країни «Малювання», де ви проявите себе як справжні художники. - Розгляньте таблицю. Якого кольору бувають коти? Чи бачили ви чорного кота, яке повіря повязане. Давайте згадаємо, ці повіря.
Розгляд ілюстрації Розгляд ілюстрації
Питання: Кого ви бачите на цьому малюнку? З яких частин складається котик ? (тулуб, голівка з вухами, вусики, лапки, хвіст) Який котик? (за формою, за кольором, за будовою) (Тулуб кота - це овал, голівка – круг, вуха – трикутної форми, хвіст намалюємо вигнутою лінією, лапи – короткі, вигнуті.) Аналіз форми, будови, забарвлення кота.
Повідомлення теми заняття Повідомлення теми заняття - Сьогодні ми з вами спробуємо намалювати кішку або котика. Ось якого котика намалювала я, а вам треба передати в малюнку обєм, вибрати положення аркуша паперу (горизонтально чи вертикально), проявити свою фантазію. - Під час своєї роботи ви повинні пригадати свої вміння, подумати як краще передати портрет кішки або котика. Малюємо олівцем. - Діти, як ви думаєте, як ми покладемо аркуш паперу, на якому малюватимемо вертикально чи горизонтально? ( Керівник показує ) - Чому вертикально? (Бо котик сидить.) Ми будемо малювати котика як у книзі В. Суттєва « Казки - малюнки».
Поетапний показ виконання малюнка керівником
Ігрова ситуація Гра «Ромашка» ( різнокольорові пелюстки ) Діти зривають пелюстки. Називають настрій людини відповідно цьому кольору. Виконують завдання, які записані на кожній пелюстці.
Ігрова ситуація Гра «Конкурс ввічливих слів», які покращують настрій людини. Діти називають «чарівні слова» і під музику роблять один крок вперед, хто далі пройде той і переміг. Гра «Відгадай загадку». А прочитай її з кінця – «І в мить почне тобі мишей ловить » : (ьтиволйешиміботенчопьтимвІ) – кіт.
IV. Підсумок заняття. Побажання. IV. Підсумок заняття. Побажання. 1. Виставка робіт, їх аналіз. 2. Всі ви, діти молодці! Гарно працювали, Але дзвоник пролунав, Він мені і вам сказав, Що пора нам кінчати Треба йти відпочивати.