Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы 101 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Айшаубекова Ақерке Нұртайқызы.
Advertisements

5 сынып математика ж. Сынып жұмысы Жай бөлшектер Математика пәнінің мұғалімі: Досанова М. Т.
202 орта мектеп Пәні: Алгебра Тақырыбы: Бірмүше және көпмүшеге есептер шығару есептер шығару Сыныбы: 7 ә Пән мұғалімі: Нұрылдаева Райхан оқу.
5 сынып математика ж. Сынып жұмысы Жай бөлшектер Математика пәнінің мұғалімі: Досанова М. Т.
Қызылорда облысы,Қызылорда қаласы 101 орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Құлжанова Сәуле Акрамқызы Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту.
ж Сынып жұмысы Сан аралықтары. Сабақтың мақсаты: 1. Сан аралықтарын түсіне отырып есептер шығару, тақырыптың маңыздылығын анықтау. 2. Оқушылардың.
Тақырыбы: Дауыссыз п мен б Білімділік мақсаты: Сөз соңында б дыбысы естілгенімен, жазу кезінде п дыбысы жазылатынын ұғындыру; Дамытушылық мақсаты: Сөздік.
Математикалық 8.Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу ережесі. Ауызша сұрақтарға жауап 1.Жай бөлшек дегеніміз не? 2.Қандай бөлшектердің түрін білесіңдер? 3.Дұрыс.
Жай бөлшектерді салыстыру. Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы 101 орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі Елубай Бибігүл Айтжанқызы.
Сабақтың тақырыбы: Сан есім. Уақыт. 5-ші сынып үшін қазақ тілінен сабақ жоспары Дайындаған: 4 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиетім.
Математика 5 сынып Сабақ тақырыбы: Жай бөлшектерді көбейту.
Күздің күні терезеден, Бізге міне тұр қарап. Сондай жақсы көңіл-күймен, Басталады бұл сабақ.
Сабақтың тақырыбы : Жай бөлшектерге амалдар қолдану.
Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.
Математика Сабақтың тақырыбы: Санды 1-ге, санды 0-ге Сабақтың тақырыбы: Санды 1-ге, санды 0-ге көбейту. көбейту.
Таным І І кезең І кезең І І І кезең Мұғалім Ауызша есеп Теңдеу Ауызша көбейту Тест Қорытынды.
Жай бөлшек деп- b-алыми, a- бөлімінен кіші бокса, ал бұрыс бөлшек деп- b-алыми, a- бөлімінен үл- кен, әлде тең Аралас сан құрылымы- бүтін және бөлшек бөлік.
Математика, 5 сынып Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді азайту.
45 Ақ Орда мектеп-гимназиясы Есептер шығарудағы тиімді тәсілдер Математика пәнінің мұғалімі: Досымова Меруерт Шиелі 2010.
Сабақтың тақырыбы: Күй аңызы әңгімесіндегі жазушының сөз қолдану шеберлігі.
Транксрипт:

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеу, сабаққа назарын аудару

Сабақтың тақырыбы: «Жай бөлшектерге амалдар қолдану» Сабақтың түрі: «Мультфильм түрлеріне саяхат» сабағы

1. Оқушылардың жай бөлшектерді қосу тақырыбынан алған білімдерін тұжырымдап, білім дәрежелерін байқау. 2. Іскерліктерін, өз бетімен еңбектенуін, оқушылардың білім дағдыларын, танымдық қасиеттерін дамыту. 3. Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, оларды шыдамдылыққа, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.

1.Мадагаскар тапсырмасы. (сұрақтар) 2. Микки Маус тапсырмасы. (мысал келтіру, ауызша есептер, салыстыру) 3.Ай мен тігінші тапсырмасы. (жазбаша есептер, кітаппен жұмыс) 4.Жоғалған піл тапсырмасы. (тест) 5.Наруто тапсырмасы. (көрнекілікпен жұмыс) 6.Корпорация монстров (құбыжық) тапсырмасы. (ребус шешу)

1) ¼ бөлшектің алымы, бөлімі нені білдіреді? 2) Дұрыс бөлшек дегеніміз не? 3) Бұрыс бөлшек дегеніміз не? 4) Аралас сан дегеніміз не? 5) Бұрыс бөлшектен аралас санды қалай аламыз? 6) Аралас саннан бұрыс бөлшекті қалай аламыз? 7) Өзара жай сандар дегеніміз қандай сандар? 8) Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ережесі. 9) Бөлімдер әр түрлі бөлшектерді қосу ережесі.

57+13 = = = = = 67+8 = = = = = = = = = = = = = = = 67+8 = = = = = = = = = = Д ұ рыс б ө лшектер: Б ұ рыс б ө лшектер: Аралас сандар:

1/5+1/5 1/4+3/4 1/6+5/6 1/7+4/7

3/5+2/5 2/3+2/3 2/7+4/7 5/8+7/8

3/5+2/5 2/3+2/3 2/7+4/7 5/8+7/8

645 Оқулықпен жұмыс 646

1) Қайсысы дұрыс бөлшек? А) 13/6 В) 93/93 С) 7/11 2) Қайсысы бұрыс бөлшек? А) 3/5 В) 35/14 С) 5/43 3) Аралас санды тап. А) 3/4 В) 43 С) 5(3/8) 4) Қайсысы жай бөлшек? А) 9/15 В) 65,7 С) 105 5) Қайсысы үлкен (артық, кем )? А) 1/3 және 1/3 В) 8/13 және 1 6) Қосуды орындаңдар: 2/3+2/7 А) 4/21 В) 20/21 С) 410

VІ. Үй тапсырмасы: тақырыбын оқу 1.«Жай бөлшектерге амалдар қолдану» тақырыбын оқу V. Оқушылар білімін бағалау 644, 649 есептер

1. Бөлшектерді өсу ретімен жаз; 2. Бөлшектердің қатары бойынша әріптерді орын-орнына қойсақ, қандай сөз шығады? 3/41/41/32/31/61/2 УЕҢДТЕ