Көңілді жұмбақ Қос шауып келі бар, Тоқсан жол торабы бар, Екі алып келі бар, Шешеді бұл жұмбақты Қос жол көргіші бар, Талпынған талабы бар Екі үн сезгіші.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Шымкент қаласы Лермонтов атындағы 17 жалпы орта мектебінің оқу жұмысы жөніндегі директордың орынбасары және биология пәні мұғалімі Сапарбекова Талша Мусакуловна.
Advertisements

Пәні:Жаратылыстану Сыныбы 5 ә ОқулықАлматы Атамұра баспасы 2010 ж беттер АвторыБ.Ш.Әбдіманапов, А.В.Прищепина, Л.М.Фокина, А.У. Әбілғазиев ТақырыбыГидросфера.
Математика, 5 сынып Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді азайту.
1.Word Pad қандай редактор және оның мүмкіндіктері? (2 ұпай) 2.Word Pad бағдарламасын іске қосу жолы? (1 ұпай) 3.Word Pad бағдарламасының терезе элементтерін.
Сабақтың тақырыбы: Баяндауыш. Сыныбы: 8 а Пән мұғалімі: Асилова А.Т.
Үшбұрыштардың ұқсастығы тақырыбы бойынша есептер шығарту Геометрия пәні 9- сынып.
Миға шабуыл Миға шабуыл Миға шабуыл Миға шабуыл Мағынаны ашу Мағынаны ашу Мағынаны ашу Мағынаны ашу «Ойға тоқу» стратегиясы «Ойға тоқу» стратегиясы «Ойға.
ОҚО, Ш АРДАРА АУДАНЫ Қ ОССЕЙІТ АУЫЛЫ С ЫРДАРИЯ ЖАЛПЫ ОРТА МЕКТЕБІНІҢ БАСТАУЫШ СЫНЫП МҰҒАЛІМІ Қамысбаева Сырсұлу Түркменбайқызы.
Ынтымақ негізгі орта мектебі Пәні : дүниетану Сыныбы : 3 ( үшінші ) Бастауыш сынып мұғалімі : Пернебаева Салтанат Утаповна.
Сабақтың тақырыбы: Сан есім. Уақыт. 5-ші сынып үшін қазақ тілінен сабақ жоспары Дайындаған: 4 орта мектептің қазақ тілі мен әдебиетім.
Генетиканың маңызы. Денсаулық сақтаудың генетикалық проблемалары.
Ү й тапсырмасы. ҚҰСТАРҚҰСТАР ТАУЫҚ КӨКЕК БӨДЕНЕ ТЫРНА ҚАРЛЫҒАШ ТОРҒАЙ Топтастыру стратегиясы.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға алқа тұқымдас өсімдіктер туралы мағлұмат беру,олардың ортақ белгілерімен адам өміріндегі маңызын айту. Дамытушылық: оқушылардың.
І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсырмасын сұрау ІІІ. Өткен сабақты бекіту ІҮ. Жаңа сабақ Ү. Жаңа сабақты бекіту ҮІ. Қорытынды ҮІІ. Бағалау ҮІІІ.Үйге тапсырма.
Модульдік оқыту технологиясын сабақ барысында қолдану.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: Сұрақтар 1. Құлақ қандай бөлімдерден тұрады? 2. Құлақ қалқаны қандай қызмет атқарады? 3. Дабыл жарғағы қайда орналасқан? 4. Ортаңғы.
Тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімді жоспары Биология пәні 7 сынып Сабақтың тақырыбы 1 Жорғалаушылар класының жалпы сипаттамасы 2 Жыландар,
Үй тапсырмасы І топ: Қадыр Мырзалиевтің « Ана» өлеңін жатқа айту ІІ топ: Өлеңнің негізгі мазмұнын қара сөзбен жеткізу ІІІ топ: Тақырыпты ашуда ойтолғау.
Сабақтың тақырыбы:. Сабақтың мақсаттары: Кітаптың адам өміріндегі алатын орнын ұғындыру; Түрлі тәсілдер арқылы оқушының байқағыштық, тапқырлық, өз ойын.
I. Ұйымдастыру бөлімі II. Үй тапсырмасы I топ тест 1.Мұрын қуысы неше бөлікке бөлінеді? А.2 Ә.3 Б.4 2.Мұрын қуысының ішкі беті: А.100 см 2 Ә.500 см 2.
Транксрипт:

Көңілді жұмбақ Қос шауып келі бар, Тоқсан жол торабы бар, Екі алып келі бар, Шешеді бұл жұмбақты Қос жол көргіші бар, Талпынған талабы бар Екі үн сезгіші бар, Бұл кім? Жалғыз мол асары бар, Кеуде қағары бар Ауа соғары бар, Қорек қорабы бар Тағы,тағы.....

Адам

Үй тапсырмасын тексеру

Сұрақ-жауап. Iдеңгей (3ұпай) Көрудің маңызы қандай? Көздің қосымша мүшелерін ата? Көз алмасының қабықтарын ата? Ақ қабық,тамырлы,торлы қабықтардың қызметтері қандай? Көзді зақымданудан сақтау,көз аурулары.

Сәйкестігін анықтау тесті.II деңгей (5ұпай) 1.Қарашықтың артқы бөлігінде А.Су екі жағы дөңес линза тәрізді В.Құтыша денешік- С.Таяқшалар 2.Көзбұршақ қисықтығының Д.Көзбұршақ ұлғаюы- Е.Аккомодация 3.Шыны тәрізді денеде болады- 4.Жарық пен түсті қабылдайтын рецептор- 5.Қараңғыда жарықты қабылдайтын рецептор-

Тесттің жауабы: 1-Д 2-Е 3-А 4-В 5-С

Көзге арналған жаттығу Отырып жасалады. Көзді 3-5 секундқа қатта жұмып,содан кейін 3-5 секундқа ашады.6-8 рет қайталайды. Қабақ бұлшықеттері шынығып, қанайналым жақсарады.

Үй тапсырмасын қорытындылау Әйгілі Елена Келлер қалыпты көретін адамға мынадай кеңес берген: Көздеріңді пайдаланыңдар!Әрбір күнді ертең соқыр болып қалатындай өткізіп,өмір сүріңдер. Сонда сендер ешқашан көрмеген ғажайып әлемді көре бастайсыңдар.

Жаңа сабақ Есту мүшесінің құрылысы мен қызметі

Мақсаты: 1.Адам өміріндегі есту қабілетінің маңызы, есту анализаторының қызметі,есту гигиенасы туралы түсінік беру; 2.Оқулықтағы мәтінмен суретпен,тірек- сызбалармен жұмыс жасауды дамыту; 3.Гигиена ережелерін сақтап жүруге үйрету; 4.Салауатты өмір сүруге тәрбиелеу.

Сабақтың жоспары: Есту анализаторларының маңызы. (Ү/Ж) Есту мүшесінің құрылысы. Есту мүшесінің қызметі. Есту гигиенасы (кіпаппен жұмыс) Зертханалық жұмыс 4 Есту қабілетін анықтау.Дәрігер кеңесі. Бекіту.Сурет бойынша жұмыс. III деңгей (4 ұпай) Бағалау

Есту анализаторларының маңызы. (Үй жұмысы)

Есту мүшесінің құрылысы. Сыртқы Ортаңғы Ішкі - Құлақ қалқаны иірім өзек,есту иірімі -Сыртқы есту самай вестибула аппараты жолы дабыл жарғағы сүйекте тепе-теңдік Евстахий есту түтігі мүшесі орталақ жүйке Есту сүйекшелері жүйесі балғашық- төстік-үзеңгі механикалық тербелістерді ішкі құлаққа береді

Есту мүшесінің қызметі.

Есту гигиенасы (кітаппен жұмыс) Құлықтың түзілуі,зияны Құлаққа жұқпалы аурулардың әсері Құлаққаптың пайдасы мен зияны (өз ойларын айту)

Зертханалық жұмыс 4 Есту қабілетін анықтау. Дәрігер кеңесі.

Бекіту.Сурет бойынша жұмыс. III деңгей (4 ұпай)

III деңгейдің жауаптары 1-есту жолы 2-құлақ қалқаны 3-бұлшықет 4-иірім өзектері 5-есту иірімі 6-үзеңгі 7-төстік 8-балғашық 9-Евстахий түтігі 10-дабыл жарғағы

Бағалау ұпай ұпай ұпай- 3 6-төмен- 2

Үй тапсырмасы § 21 оқу, I,II,III деңгейлік тапсырмалар құру,жауабын жазу. § 22 дайындалу