Урок геометрії в 7 класі ( з досвіду роботи вчителя Малої Галини Олександрівни) Тема уроку. Найпростіші геометричні фігури та їх властивості. ( підсумковий урок)
Мета уроку: освітня: повторити, систематизувати та узагальнити відомості про найпростіші геометричні фігури та їх властивості; повторити та узагальнити способи дій із застосуванням названих теоретичних відомостей до розвязування задач. розвиваюча: розвивати логічне мислення, розумову діяльність та навички спілкування у групі; виховна: виховувати самостійність, взаємоповагу; намагатися скласти ситуацію успіху для кожного учня.
Хід уроку Назва етапу урокуМетоди та прийоми Організаційний момент Перевірка домашнього завданняВзаємоперевірка Мотивація навчальної діяльності Рефлексія Систематизація та узагальнення знань Робота в групах Систематизація та узагальнення вмінь. Робота в групах Самостійна робота Підсумок уроку.Рефлексія Домашнє завдання
ТЕМИ 1.Точка і пряма. Аксіома проведення прямої. Аксіома розміщення точок на прямій. 2.Взаємне розміщення точок на прямій. Перетин прямих. Паралельні та перпендикулярні прямі. Аксіома паралельних прямих. 3.Теореми про паралельні та перпендикулярні прямі. 4.Промінь 5.Відрізок. Кут. Види кутів ( за градусною мірою). 6.Кути, що утворюються в наслідок перетину двох прямих. Теореми та наслідки з них.
Контрольні питання 1.Назвіть основні геометричні фігури на площині. Як вони позначаються? 2.Сформулюйте аксіому проведення прямої. 3.Сформулюйте аксіому розміщення точок на прямій. 4.Яка фігура називається променем (півпрямою)? Як позначаються промені? 5.Які промені називаються доповняльними? 6.Дайте означення відрізка. Як позначається відрізок? 7.Які відрізки називаються рівними? Як порівняти два відрізки? 8.Сформулюйте аксіоми вимірювання та відкладання відрізків. Як порівняти два відрізки із заданими довжинами? 9.Дайте означення середини відрізка.
10. Дайте означення кута. Як позначаються кути? 11. Який кут називається розгорнутим? 12. Які кути називаються рівними? Як порівняти два куги? 13. Сформулюйте аксіоми вимірювання та відкладання кутів. Як порівняти два кути із заданими градусними мірами? 14. Назвіть одиницю вимірювання кутів. Які кути називаються гострими, прямими, тупими? 15. Дайте означення бісектриси кута. 16. Дайте означення паралельних прямих. Назвіть два випадки взаємного розміщення прямих на площині. Які відрізки (промені) називаються паралельними? 17. Сформулюйте аксіому паралельних прямих. У чому полягає відмінність аксіом від теорем? Наведіть приклади аксіом із курсу геометрії.
18. Сформулюйте й доведіть теорему про дві прямі, паралельні третій. 19. У чому полягає метод доведення від супротивного? Опишіть етапи міркувань у ході доведення від супротивного. 20. Дайте означення суміжних кутів. 21. Сформулюйте й доведіть теорему про суміжні кути. 22.Сформулюйте наслідки теореми про суміжні кути. 23. Дайте означення вертикальних кутів. 24. Сформулюйте й доведіть теорему про вертикальні кути. 25. Дайте означення кута між прямими. Скільки гострих, тупих, прямих кутів може утворитися в результаті перетину двох прямих? 26. Дайте означення перпендикулярних прямих. 27. Сформулюйте й доведіть теорему про дві прямі, перпендикулярні до третьої
Підсумкова таблиця