45 «Ақ Орда» мектеп-гимназиясы 45 «Ақ Орда» мектеп-гимназиясы 11 сынып Досымова Меруерт Нұрмағамбетқызы Нұрмағамбетқызы Шиелі кенті 2009 -жыл.

Презентация:



Advertisements
Похожие презентации
Сабақтың мақсаты: Білімділік: тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері бойынша білімдерін тиянақтап, толықтыру және.
Advertisements

Математика 6 сынып Қиылысатын түзулер. Нахыпбекова С.М. Лермонтов атындағы 17 жалпы орта мектептің математика пәні мұғалімі.
Сабақтың тақырыбы : Пәні: Алгебра Сыныбы: 9 Пән мұғалімі: Нургалиева Ж.
Сабақ мақсаты: білімділік: Photoshop программасында суретті безендіру құралдарын тани білуге, берілген суретке түс пен түзету сәйкестігін қолдануға дағдыландыру,
Мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін одан әрі тереңдету, шапшаң ойлауға, әр іске логикасы мықты болуға бейімдеу. Ұранымыз: Білімдіге – биіктен орын!
Тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары.
Сабақтың тақырыбы: «Cos х = а, Sin х = а, tg х = а, ctg x = a түріндегі қарапайым тригонометриялық теңдеулер.»
Алгебра 11 сынып Сабақ тақырыбы: Логарифмдік теңдеулерді шешу.
Паскаль бағдарламалау тілі бойынша қайталау. Білім берушілік – оқушылардың Паскаль бағдарламалау тілінің операторларын тиімді пайдалану жолдары туралы.
Пифагор ( б.э.д 570 – 500 жылдар) Пифагор теоремасын оқып үйренеді. Міндеттері: Білімділік: Пифагор теоремасымен танысады, оқып үйренеді. Пифагор теоремасын.
Сабақтың мақсаты: І Білімділік: Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға, айырмаға түрлендіру.
Математика- ақыл,ойды ретке келтіретін ғылым. Жай бөлшектерді көбейту Умножение обыкновенных дробей The multiplication of fractions.
Ш.Б.АҚШИЕВ, математика пәнінің мұғалімі БҚО, Сырым ауданы, Ж.Досмұхамедов атындағы орта мектеп.
Сабақтың тақырыбы: Фотоэффект тақырыбына есептер шығару Практикалық сабақ.
Сабақтың тақырыбы: Алгоритмнің түрлері.. а)білімділік: Компьютерде есептер шығару кезеңдерін, программалау тілдерінің құрылымын, командалары мен операторларының.
Тарих қ а үң ілсек Конус гректі ң «konos» с ө зінен аударыл ғ анда «шыршаны ң д ә ні» дегенді білдіреді. Адамдар конуспен бая ғ ы заманнан бері таныс.
жыл 8 сынып Информатика Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік құжатты өңдеу Мақсаты: 1. Білімділік: Оқушыларды мәтін, мәтінді өңдеу жүйелерімен, мәтіндік.
Пән: Физика Сынып: 7. Оқу мақсаты: – тығыздықтың физикалық мағынасын түсіндіру; – сұйықтар мен қатты денелердің тығыздығын тәжірибе.
Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Информатика және ақпарат туралы білімдерін арттыру 2. Дамытушылық: Оқушылардың логикасын одан әрі арттыру, ой- өрісін.
Мәтінді,объектілерді, клиптерді іске қосатын күрделі объект Слайд дегеніміз не? Пуск-Все программы- MS Offise-MS Power Point Power Point-ты іске қалай.
Транксрипт:

45 «Ақ Орда» мектеп-гимназиясы45 «Ақ Орда» мектеп-гимназиясы 11 сынып Досымова Меруерт Нұрмағамбетқызы Нұрмағамбетқызы Шиелі кенті жыл

Сауалнама. 11 сынып Осы пән саған ұнай ма? а) ия ә) жоқ б) әрқалай Математика сабағындағы қандай жұмыс түрлері ұнайды? а) өмірмен байланыстыру ә) мамандыққа бағдарлау б) практикалық сабақ Сабақтың қандай формасын қалайсың? а) жеке ә) топтықб) ұжымдық Осы пәнді келешекте өз мақсатыңа қолдана аласың ба? а) ия ә) жоқ б) мүмкіндігімше

Сауалнама нәтижесі

Дамытушылық: Логикалық бейнелік есептер арқылы оқушылардың бағдарлы іскерлік іскерлікқұзыреттілігін дамыту. дамыту. Тәрбиелік: Сызба жұмыстарын Сызба жұмыстарын салуда этетикалық салуда этетикалық тәрбие және кәсіптік бағдар беру. бағдар беру. Білімділік: Планиметрия мен стереометрия негіздеріне негіздеріне сүйеніп, көлем тақырыбына тақырыбына есептер шығарту. есептер шығарту. Сабақтың мақсаты:

Сабақтың түрі: дәстүрлі емес Сабақтың типі: дамыту сабағы Оқыту әдісі: индуктивті, дедуктивті, иллюстративтік Пәнаралық байланыс: сызу, алгебра,психология, физика, химия Сабақтың көрнекілігі: бағалау парағы, бейне слайдтар

Сабақтың жоспары 1. Ұйымдастыру. 2. Үй тапсырмасын тексеру. 3. Нені білу керек? а) толықтыру сынағы ә) сәйкестік сынақ б) еске түсіру сынағы. 4. Өзіңді бағалай білесің бе? 5. Болашақ үйімнің моделі. 6. Есептер шығарту. 7. Бағалау. 8. Үйге тапсырма беру. 9. Қорытындылау.

Сабақтың барысы 1. Ұйымдастыру (сәлемдесу, қатысым тексеру, дайындықтарын бақылау) 2.Үй тапсырмасын тексеру (интерактивті тақта арқылы эталон бойынша тексеру) 23 Аты-жөні Үй тапсыр масы Ұжымдық тапсырма Диалогтік тапсырма Қорытынды, бағалау

Көлем сегмент сектор қиық конус шар конус цилиндр қиық пирамида параллелепипед призма Нені білу керек? а) толықтыру сынағы

ә) Сәйкестік сынақ ПризмаV= SH Параллелепипед V=1/3SH ПирамидаV=πR 2 H Қиық пирамидаV=1/3 πR 2 H ЦилиндрV= 4/3πR 3 КонусV= πH 2 (R-H/3) Қиық конусV=2/3 πR 2 H ШарV= 1/3πH(R 1 2 +R 1 *R 2 +R 2 2 ) СекторV= πH 2 (R-H/3) СегментV=a*b*c

б) Еске түсіру сынағы Бер: Призма S таб =64см 2 H =7см Т/к: V Бер: Пирамида S таб =48см 2 H =12см Т/к: V Бер: Цилиндр R=2м H =3м Т/к: V Бер: Конус R =3м H =4м Т/к: V Бер: Шар R =6м Т/к: V 448 см см 3 12π м 3 288π м 3

4. Өзіңді бағалай білесің бе? Шарты: көзімізді жұмамыз, музыка ойналады. Алдарыңда орман тұр. Ол қалың ба, сирек пе өздеріңіз таңдаңыздар. Орманға жүргінші жолымен келе жатырсыз, тар ма,әлде кең бе? Жолдан шилан көресіздер. Аласыз ба, жоқ па оны өздеріңіз біліңіздер. Алдыңыздан үй кездесті, ол үйге соғасыз ба, соқпайсыз ба? Келе жатырсыз алдыңызда қақпа тұр, айналып немесе ары қарай өтесіз бе, әлде кейін қайтасыз ба? Егерде өтсеңіз алдыңызда құмыра тұр. Ол жез бе, темір ме таңдаңыздар. Келе жатып бір үйір жылқыға тап боласыз. Жақындайсыз ба, әлде алыстан бақылап қарайсыз ба? Келе жатырсыз, алдыңызда теңіз кездеседі. Ол теңіз буырқанып жатыр немесе бірқалыпты. Теңіз үстінде шағаланы көресіз – ол ұшып жүр ме, әлде су бетінде жүзіп жүр ме?

Жауабы: 1) 1) Егерде ну орман көрсеңіз – болашағыңызда көп жоспарларыңыз бар екендігі, сирек көрсеңіз болашағыңыз бұлыңғыр. 2) 2) Тар жол таңдасаңыз – қиындықтар көп, кең жол таңдасаңыз оңай шыға аласыз. 3) 3) Үйге соқсаңыз үйдің адамы, соқпасаңыз көп үйге көңіл бөлмейсіз. 4) 4) Қақпадан өтсеңіз – қиындықты өзің шешесің, өтпесең – қиындықтан айналып жүресің. 5) 5) Құмыра – шыққан тегің 6) 6) Ат-әйел-адам ер адамдармен қарым-қатынасы 7) 7) Теңіз – темперамент 8) 8) Шағала - әйелдер мен еркектердің ортасындағы қарым- қатынасы

7. 7. Ұсақ тастың үймесі конус Ұсақ тастың үймесі конус пішіндес, оның табан пішіндес, оның табан радиусы 2м, ал жасаушысы 2,5 м. Үйме тастың көлемін табыңдар. Жауабы: 6,3 м Су ағатын құбырдың қимасы табаны 1,4м, биіктігі 1,2м-ге тең, табаны 1,4м, биіктігі 1,2м-ге тең, теңбүйірлі үшбұрыш тәрізді теңбүйірлі үшбұрыш тәрізді болып келген Жауабы: 6048 м3/ сағ 23. Алтыбұрышты дұрыс призманың Алтыбұрышты дұрыс призманың ең үлкен диагональдық қимасының ең үлкен диагональдық қимасының ауданы 4м2, ал қарама-қарсы екі бүйір ауданы 4м2, ал қарама-қарсы екі бүйір жағының арақашықтығы 2м болады.Призманың көлемін табыңдар. Жауабы: 6 м Пирамиданың табаны – қабырғалары Пирамиданың табаны – қабырғалары 9м және 12м болатын тік төртбұрыш: 9м және 12м болатын тік төртбұрыш: барлық бүйір қырлары барлық бүйір қырлары 12,5 м-ге тең. 12,5 м-ге тең. Пирамиданың көлемін табыңдар. Пирамиданың көлемін табыңдар. Жауабы: 360 м3 39. Пирамиданың табаны – қабырғалары Пирамиданың табаны – қабырғалары 9м және 12м болатын тік төртбұрыш: 9м және 12м болатын тік төртбұрыш: барлық бүйір қырлары барлық бүйір қырлары 12,5 м-ге тең. 12,5 м-ге тең. Пирамиданың көлемін табыңдар. Пирамиданың көлемін табыңдар. Жауабы: 360 м3 Есептер шығару

Менеджер Дәнекерлеуші Дизайнер Бояушы Сылақшы Құрылысшы Инженер- техник Ағаш шебері Прораб Технолог Архитектор

8. Үйге тапсырма беру есеп. 2. Әр оқушы өз үйінің көлемін табу.